Що знають криворіжці про синдром Дауна (відео)

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Жовтень - це Всесвітній місяць поінформованості про синдром Дауна. Тому у багатьох країнах світу проходять інформаційні кампанії, щоб розповіти людям про цю генетичну аномалію та виховати у них толерантність до людей з цією патологією.

Журналісти редакції сайту «Першого Криворізького» спитали у пересічних містян: що таке синдром Дауна.

Голова криворізької міської організації допомоги дітям та дорослим із синдромом Дауна «Сонячні діти Криворіжжя» Наталія Мельничук говорить, що загальна статистика народжуваності дітей із синдромом Дауна у Кривому Розі – 3-4 дитини, а внутрішньоутробно виявляють 7-10 випадків. Але не кожна родина готова до такої новини, тому більшість приймає рішення про переривання вагітності.

Читайте також: Звичайні родини криворізьких дітей із синдромом Дауна

Синдром Дауна - це найпоширеніша генетична аномалія, якак характеризується наявносттю додаткової хромосоми у 21-й парі, це ще називають трисомія по 21-й хромосоми. Тобто люди з синдромом Дауна мають додаткову хоромосому.

Більшість людей з синдромом Дауна мають легкі або середнього ступеня інтелектуальні відхилення. Вони можуть успішно займатись спортом або мистецтвом та вчитись у звичайних школах.

Читайте і дивіться відео про інклюзивну освіту у Кривому Розі.

«Дуже часто ми чуємо, що слово «Даун» - образа. Але мало, хто задумується, що синдром Дауна був названий на честь лікаря Джона Дауна, який ще у 1682 році вперше описав всі характеристики людей із цією аномалією», - говорить Наталія Мельничук.

Нагадаємо, що два роки тому організація «Сонячні діти Криворіжжя» отримала приміщення для майбутнього Центру для дітей із синдромом Дауна. Його планують відкрити до 19 жовтня 2020 року.

Більшість опитаних нашими журналісти містян чули про синдром Дауна, як хворобу, але точне або приблизне визначення не можуть сказати.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
3 час 19 мин

Все хорошо

03 : 34

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com