Вони йшли до цього 5 років: незабаром у Кривому Розі відкриють Центр для дітей із синдромом Дауна

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Незабаром у Кривому Розі з'явиться Центр для дітей з синдромом Дауна. Приміщення Криворізькій міській організації допомоги дітям та людям з синдромом Дауна «Сонячні діти Криворіжжя» виділили депутати міської ради у червні.

Журналісти сайту «Перший Криворізький» поспілкувалися з головою благодійної організаціі «Сонячні діти Криворіжжя» Наталією Мельничук.

Кількість дітей з синдромом Дауна в Україні весь час збільшується. За даними Генетичного центру, в цьому році у нашому місті вже одна дитина з’явилася з синдромом Дауна. Оскільки кількість дітей із синдромом зростає, а не кожне приміщення підходить для наших дітей, організація завжди хотіла мати власну будівлю.

Читайте також: Як «дбайливі» сусіди «допомагають» будівництва Центру для сонячних дітей Кривого Рогу

Криворізькі батьки дітей із синдромом Дауна планують відремонтувати одноповерхову будівлю і проводити в ній зустрічі, заняття для дітей і батьків. Центр працюватиме у кількох напрямках:
  • Раннє втручання для діток від народження до 3-х років;
  • Розвиваючі заняття для діток більш старшого віку;
  • Заняття для дітей шкільного віку;
  • Молодіжний клуб.«Треба враховувати те, що цікавить дітей меншого віку і підлітків. Бо діти, які досягли 15-16 років і закінчують спеціалізовані школи, не можуть далі себе реалізувати та дуже часто залишаються дома», - розповіла голова БО «Сонячні діти Криворіжжя».

Також на базі центру планується створити Клуб щасливих мам, де будуть надавати інформаційну та психологічну підтримку матусям, які тільки-но народили дитину із синдромом Дауна.Організатори хочуть створити групи денного перебування для дітей.

«Буде дуже доречно, коли мама зможе залишити дитину у центрі та зайнятися своїми справами, або відпочити з подругами, зайнятися собою», - зазначила Наталія Мельничук.

Пані Наталя також розповідає, що педагог, які будуть працювати у Центрі, пройдуть навчання та консультації.

«Взагалі планується волонтерство, оскільки ми неприбуткова організація. Зараз я вже веду переговори з адміністрацією Криворізького державного педагогічного університету щодо дошкільної освіти. Студенти 4 та 5 курсів будуть займатися з дітьми», - розповіла Наталія Мельничук.

Як виглядає одноповерхова будівля, чим планують займатися у цьому Центрі для сонячних дітей Криворіжжя - дивіться у відео.

Читайте також: Десятки криворіжців з особливими навчальними потребами підуть в школу

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Без тревоги – 2 час 2 мин

Есть угроза

08 : 43

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com