Страсна П’ятниця-2020: чого не можна робити

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Страсна П’яниця (ще називають Стражденна, Велика або Свята) – день, коли розп’яли Ісуса Христа у 2020 році припадає на 17 квітня.

У п’ятницю напередодні Великодня був розп’ятий Ісус Христос. Для вірян цей день вважається найскорботнішим днем Страсного або Великого тижня. Цього дня люди згадують про страждання та смерть Ісуса Христа, його зняття з хреста та поховання.

У Страсну П’ятницю, зазвичай, люди ходять на службу до церкви, приносять звідти 12 свічок з якими обходять усі кути у будинку. Цього року через карантин, оголошений через коронавирус, українцям радять не ходити до церкви й не відвідувати інші громадські місця. У церквах не проводять літургію, оскільки Ісус приніс себе у жертву заради інших людей. Замість літургії у церквах читають Євангелія про страждання Ісуса Христа.

Читайте також: Служба онлайн та застілля у сімейному колі: як криворіжці святкуватимуть Великдень під час карантину

Під час богослужіння з вівтаря виносять Плащаницю (плат із зображенням Христа, який лежить у гробу) й ставлять її у центрі храму. Ввечері проводиться друга служба й Плащаницю обносять довкола храму.

У Страсну п’ятницю вірячи майже нічого не їдять, оскільки це найсуворіший день Великого посту. Особливо заборонено вживати м'ясо та рибу, але можна пекти паски. Можна попити води з хлібом після вечірні у церкві та виносу Плащаниці.


автор фото - arts.in.ua
Шити цього дня не можна, також великим гріхом вважається рубання дров у Страсну п’ятницю та інша тяжка праця.

Ще цього дня не можна:

  • стригтися, фарбуватися, заплітати волосся;
  • співати, веселитися, багато сміятися та розважатися;
  • кричати, сваритися;
  • прати;
  • поратися на городі.

Читайте також: Рецепт великоднього хлібаЕсли Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
36 мин

Все хорошо

08 : 03

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com