Онлайн біля криворізького відділу поліції городяни зібрались на акцію «Рік без Каті»

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
4 листопада біля Криворізького відділу поліції городяни зібрались на акцію-реквієм «Рік без Каті». Журналістка 1kr.ua повідомляє про це із місця події.

Серед учасників акції громадські активісти, журналісти, політики. Безпеку присутніх забезпечують поліцейські. Також на місці знаходиться очільник Криворізького відділу поліції Сергій Лукашов.

Акція одночасно відбувається у 25 містах України та 12 країнах по всьому світу. Люди виходять одночасно для того, аби показати: вже не готові терпіти владне й поліцейське свавілля ні щодо себе, ні щодо інших громадян, наголошують організатори акції.

Захід присвячений пам'яті української активістки Катерини Гандзюк, яка померла 4 листопада від важких опіків. Нагадуємо, керівницю справами Херсонського міськвиконкому, радницю міського голови Херсона 31 липня 2018 року облили сірчаною кислотою.

Торік Кривий Ріг також виходив на акцію у підтримку родини Катерини та із вимогою до поліції - зайнятись справами активістів, журналістів, політиків, які зазанавали утисків чи нападів через свою публічну діяльність.

Організатори заходу, запрошуючи журналістів, нагадали історію загиблої Катерини Гандзюк та наголосили на інших справах, які так і не розслідували правоохоронці:

"Дівчина боролася за життя 96 днів. За рік, що минув, покарано лише 5 виконавців, яким не вдалося відразу втекти. Замовники й організатори відомі, але досі на свободі, - стверджують організатори акції. Вони дозволяють собі ігнорувати суди, пресу, громадськість. Вони вірять у те, що вже уникли покарання.

Окрім нападу на Катю Гандзюк по всій Україні регулярно відбуваються напади на громадських активістів, журналістів і просто небайдужих громадян, готових стояти за своє і на своєму".

Протягом останніх років у Кривому Розі відбулась низка нападів на людей, які активно проявляли свою громадянську позицію.

Торік про напади городяни нагадували Міністру Внутрішніх справ Арсену Авакову. Але він лист проігнорував.

Наразі нерозслідуваними лишаються справи про напади на Андрія Немченка, Сергія Мокрякова, групу журналістіа у парку Гданцівський, Софію Скибу. На вихідних було скоєно напад на Романа Хакімова.

Організаторами акції у Кривому Розі виступили члени і членкині Об'єднання Відповідальних Громадян.
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
1 час 25 мин

Все хорошо

03 : 30

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com