Алгоритм дій для українця, який хоче пройти безоплатний тест на вірусні гепатити

Главное фото новости
Фото: medinfo.club
Міністерство охорони здоров’я України закликає пацієнтів скористатися правом на гарантовану державою послугу та пройти тест на вірусні гепатити.

За оцінками експертів, в Україні вірусним гепатитом С інфіковані понад 2 мільйони людей, гепатитом В - понад 600 тисяч. Утім більшість хворих навіть не підозрюють про свій статус. Що пізніше пацієнт дізнається про хворобу, то більше людей він може інфікувати і лікування на пізніх стадіях відбувається набагато складніше.

Читайте також: У 2019 році лікарі Дніпропетровської області виписали майже 450 тисяч електронних рецептів на «Доступні ліки»

Гепатит – це вірусне захворювання печінки запального характеру. Існує 5 основних вірусів гепатиту: типи А, B, C, D, E. Вірусні гепатити небезпечні тим, що вони вони можуть призвести до розвитку серйозних ускладнень, викликати спалахи хвороби та значне поширення захворювання. Віруси гепатитів В і С провокують розвиток хронічної хвороби в сотень мільйонів людей по всьому світу та є найпоширенішою причиною цирозу та раку печінки. 96% усіх смертей пов’язані із захворюванням на вірусні гепатити В і С. Загалом у світі налічується 71 мільйон людей з гепатитом С та 257 мільйонів людей з гепатитом В. За даними ВООЗ, у 2016 році від гепатиту С у світі померло близько 400 тисяч людей, від гепатиту В у 2015 році – 887 тисяч хворих.

Тому вкрай важливо стежити за своїм здоров’ям та вчасно проходити діагностику. Кожен пацієнт має право зробити безоплатний тест на вірусні гепатити. Така послуга входить у гарантований державою пакет надання первинної медичної допомоги. Для цього треба звернутися до свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у вас підписана декларація, і зробити експрес-тест.

У 2018 році офіційно було виявлено більше півтори тисячі людей з гепатитом В та майже 5 із половиною тисяч із гепатитом С.

Алгоритм дій для пацієнтів, які хочуть перевірити здоров’я:

1. Зверніться до лікаря, з яким ви підписали декларацію.
2. Сімейний лікар може запропонувати вам обстеження із використанням швидких тестів. Якщо результат тесту позитивний - необхідно буде пройти додаткове обстеження, про яке вам скаже лікар. Пам'ятайте, що позитивний швидкий тест не є підтвердженням діагнозу, а може свідчити, що ви перехворіли і самостійно позбулись вірусу.
3. Якщо ви вже знаєте, що у вас вірусний гепатит, можете одразу звернутись до лікаря інфекціоніста інфекційної лікарні за місцем проживання або ж у інфекційний відділ обласної лікарні (залежно від того, чи є у лікарні за місцем проживання інфекційний відділ). За посиланням ви можете знайти контакти закладів охорони здоров'я, які надають послуги із лікування ВГ.
4. Пацієнт проходить обстеження (приблизно 7-10 днів) та здає усі необхідні аналізи. Важливо: враховуючи, що препарат є пангенотипним, немає потреби додатково визначати генотип вірусу.
5. Якщо діагноз підтвердився, нагадайте лікарю-інфекціоністу про державну програму лікування гепатиту.
6. Напишіть заяву на ім'я директора обласного департаменту охорони здоров’я з проханням отримати лікування за державною програмою.
7. Наступний крок — отримати позитивне рішення щодо забезпечення лікування від профільної комісії. При обласних департаментах охорони здоров’я або в окремих регіонах при обласних інфекційних лікарнях діють Комісії щодо включення пацієнтів до державних програм лікування (членами цих Комісій можуть бути представники пацієнтських спільнот, якість роботи Комісії залежить від активної участі членів цієї Комісії).
8. Пройти курс лікування у своїй лікарні.

Якщо у вашому медзакладі кажуть, що ліків немає, зверніться до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

боржomi
 • 8
 • 4
 • Ответить

Шановнi, не забувайте що гепатит передаэться ще з грузинським сцыклинням у "Боржомi", якщо сцикуни хворi були, хвате 100 гр. сечi влиты в багатотонний резервуар щоб заразиты всю партiю води на заводi.
То перевiрку такого вина та води треба теж негайно провести, а хто встиг зкоштував цi напоi , перевiрьтеся, здоровья вже не повернутти але треба лiкуватись щоб не розносити заразу людям.

боржomi
 • 3
 • 2
 • Ответить

НУ да, миллионы туристов с России это оккупация (((

ukrvelkom
 • 2
 • 0
 • Ответить

Запретили летать к грузинам пить вино и воду на моче , во придурки (((, я разрешаю (((

ТК.Баха
 • 0
 • 3
 • Ответить

желтапресное тесто, для вас Украинец компьютерный герой????

ТК.Баха
 • 1
 • 4
 • Ответить

АЛГОРИТМ ДІЙ ДЛЯ УКРАЇНЦЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ну вы ващеееееееееееее идиёты, АЛГАРИТЬМ!! ДЛЯ УКРАЇНЦЯ

Sergrey4
 • 6
 • 2
 • Ответить

Нельзя обещать всё - всем.
Всех много, а всего - мало.

Загрузка...

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях
Мы в Facebook

Общество