Більшість народних депутатів з Кривого Рогу підтримали Виборчий кодекс України

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Сьогодні, 11 липня, у Верховній Раді України прийняли Проект Виборчого кодексу України №3112-1. Більшість криворізьких нардепів проголосували «за».

Раніше редакція інформаційного порталу «Перший Криворізький» повідомляла, що кодекс набуде чинності з 1 грудня 2023 року.

Читайте також: Реєстрацію «технічних» кандидатів у нардепи розслідують поліцейські в Дніпропетровській області


За Проект Виборчого кодексу України проголосувало 230 депутатів, проти - 8 Криворізькі народні депутати проголосували так:

Андрій Гальченко (32 округ) – За;
Дмитро Шпенов (37 округ) – За;
Костянтин Павлов (31 округ) – Не голосував;
Костянтин Усов (33 округ) – Проти;
Олександр Вілкул (за партійним списком) – За.Нагадаємо, що раніше редакція сайту повідомляла, що майже всі народні депутаті з Кривого Рогу не підтримали мовний закон.

Кодекс регулюватиме підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, сільських, селищних, міських, районних у містах рад, сільських, селищних, міських голів, передбачених Конституцією України.

Виборчий кодекс складається з трьох книг «Загальна частина», «Загальнонаціональні вибори» та «Місцеві вибори».

У Книзі Першій визначено загальні засади:

•проведення виборів;
•типи і види виборів;
•основні принципи виборчого права;
• виборчі права громадян України;
• Права та можливості виборців на участь у виборчому процесі;
•загальні засади та порядок ведення Державного реєстру виборців, а також врегульовано питання підготовки і проведення голосування, підрахунку голосів виборців, оскарження порушень виборчого законодавства тощо.

До Книги Другої віднесено питання організації і порядку проведення загальнонаціональних виборів - виборів Президента України та виборів народних депутатів України, особливості фінансування відповідних виборів тощо.

Питання організації та порядку проведення місцевих виборів (виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, сільських, селищних, міських, районних у містах рад; сільських, селищних, міських голів; сільських, селищних старост) врегульовано у Книзі Третій.

Згідно із Виборчим кодексом, вибори народних депутатів України проводяться на засадах пропорційної системи за виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій. При цьому, у розподілі мандатів депутатів братимуть участь виборчі списки кандидатів, які за підсумками голосування на виборах депутатів набрали чотири відсотки і більше дійсних голосів виборців у загальнодержавному виборчому окрузі. При цьому застосовуватиметься виборча система, яка «дозволяє персоніфікувати голосування» («відкриті» списки кандидатів).

Аналогічна виборча система застосовуватиметься також на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

Виборчим кодексом встановлено, що вибори депутатів сільської, селищної ради, міської ради (міста з кількістю виборців до 90 тис. осіб), районної в місті ради проводяться за системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах. В кожному окрузі може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів.

Водночас, вибори сільського, селищного, міського голови проводяться в єдиному сільському, селищному, міському виборчому окрузі в межах території відповідної сільської, селищної, міської громади.

Після набрання чинності Виборчого кодексу Закони України «Про вибори Президента України», «Про вибори народних депутатів України», "Про місцеві вибори», «Про Державний реєстр виборців», «Про Центральну виборчу комісію» втратять чинність.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

SToRm_V
  • 2
  • 4
  • Ответить

если эта региональская плесень голосует за. значит дело пахнет чем то неприятным..

Sergrey4
  • 9
  • 2
  • Ответить

Це треба відзначити ! Пропоную переіменувати Київ у Миздобульск.
Дирку від бублика вони отримають, а не вибори в Криму.

Sergrey4
  • 10
  • 1
  • Ответить

Львів - Гімн-о-слав,
Івано-Франківськ - Армовір,
Вінниця - ПЄС-о-град.

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Город