Верховна Рада ухвалила Проект Виборчого кодексу України

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
11 липня під час останнього пленарного тижня роботи у Верховній Раді України прийняли Проект Виборчого кодексу України №3112-1.

Зазначимо, проект Виборчого кодексу, що передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах народних депутатів, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах (№ 3112-1), ухвалений 7 листопада 2017 року у першому читанні. До нього було подано 4568 правок, які народні депутати розглядали більше місяця.

Читайте також: Більше тисячі жителів Дніпропетровської області змінили місце голосування на позачергових парламентських виборах

Голова підкомітету Комітету з питань правової політики та правосуддя Олександр Черненко зазначив, що цей кодекс набуде чинності з 1 грудня 2023 року та поінформував про інші зміни, які Робоча група пропонує врахувати в проекті Виборчого кодексу.

За Проект Виборчого кодексу України проголосувало 230 народних депутатів, проти - 8.
У пояснювальній записці до Проекту Виборчого кодексу України зазначено, що пропонується застосувати виборчу систему, яка дозволяє персоніфікувати голосування («відкриті» списки кандидатів).

«Прийняття цього Кодексу забезпечить цілісне уніфіковане законодавче регулювання підготовки і проведення виборів в Україні, що сприятиме більш повній реалізації виборчих прав громадян, стабільності виборчого законодавства, дотриманню основних засад демократичних виборів, подальшому утвердженню демократичного режиму в Україні», - пишуть у пояснювальній записці автори Проекту.

Кодекс регулюватиме підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, сільських, селищних, міських, районних у містах рад, сільських, селищних, міських голів, передбачених Конституцією України.

Виборчий кодекс складається з трьох книг «Загальна частина», «Загальнонаціональні вибори» та «Місцеві вибори».

У Книзі Першій визначено загальні засади:

 • проведення виборів;
 • типи і види виборів;
 • основні принципи виборчого права;
 • виборчі права громадян України;
 • Права та можливості виборців на участь у виборчому процесі;
 • загальні засади та порядок ведення Державного реєстру виборців, а також врегульовано питання підготовки і проведення голосування, підрахунку голосів виборців, оскарження порушень виборчого законодавства тощо.
До Книги Другої віднесено питання організації і порядку проведення загальнонаціональних виборів - виборів Президента України та виборів народних депутатів України, особливості фінансування відповідних виборів тощо.

Питання організації та порядку проведення місцевих виборів (виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, сільських, селищних, міських, районних у містах рад; сільських, селищних, міських голів; сільських, селищних старост) врегульовано у Книзі Третій.

Згідно із Виборчим кодексом, вибори народних депутатів України проводяться на засадах пропорційної системи за виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій. При цьому, у розподілі мандатів депутатів братимуть участь виборчі списки кандидатів, які за підсумками голосування на виборах депутатів набрали чотири відсотки і більше дійсних голосів виборців у загальнодержавному виборчому окрузі. При цьому застосовуватиметься виборча система, яка «дозволяє персоніфікувати голосування» («відкриті» списки кандидатів).

Аналогічна виборча система застосовуватиметься також на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

Виборчим кодексом встановлено, що вибори депутатів сільської, селищної ради, міської ради (міста з кількістю виборців до 90 тияч осіб), районної в місті ради проводяться за системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах. В кожному окрузі може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів.

Водночас, вибори сільського, селищного, міського голови проводяться в єдиному сільському, селищному, міському виборчому окрузі в межах території відповідної сільської, селищної, міської громади.

Після набрання чинності Виборчого кодексу Закони України «Про вибори Президента України», «Про вибори народних депутатів України», "Про місцеві вибори», «Про Державний реєстр виборців», «Про Центральну виборчу комісію» втратять чинність.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

aaddaa
 • 4
 • 2
 • Ответить

Что они ни делают, не идут дела. Видно, в понедельник их мама родила.

Шериф
 • 2
 • 3
 • Ответить

Це тільки проект , а затверджувати його буде наступна Рада . Що до барьєру , краще 7% , щоб не було продажного болота в Раді . У США всього дві партії і то не можуть домовитися , а у нас більше 200 , якщо всі повилязять , то буде той же срач що і був .

Шериф
 • 2
 • 3
 • Ответить

Ні таки проголосували . Якщо Зе підпише , так і буде . А поріг 5%.

AndroidKR
 • 6
 • 1
 • Ответить

Это типа после нас хоть потоп..., а потом другая Рада еще что-то изменит.

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Украина