У соцмережах обговорюють доцільність святкування Масляної у криворізьких школах
Фото: Первый Криворожский
Автори посту пишуть, що 4 березня у декількох навчальних закладах міста адміністрація шкіл організувала свято Масляної.
« Звичайно найкраще організовувати заходи (масляну, планетарії, театри, репетиції, олімпіади...) під час занять. Особливо, якщо захід має на меті збір (заробіток) грошей. Але за всі ці свята з своїх гаманців платять, через репетиторів, батьки. Звичайно не всі батьки погоджуються з такими «святкуваннями », - пишуть на сторінці ГО «Основи Свідомості» у фейсбуці.
Криворожанка Тетяна Кошевко у фейсбуці пише, що в одній зі шкіл міста замість 5-го уроку для учнів молодших класів провели свято Масляної. Старшокласники, за словами Тетяни, будуть святкувати Масляну завтра теж замість уроків.
« Не розумію, чому саме зараз, коли відбувається російська агресія? Я не пам‘ятаю, щоб ми раніше це свято святкували.... Ні в радянські часи, ні коли мої старші діти вчилися, такого не було... Що це? Вчителі не тільки перестали критично мислити, а ще й мізки повідшибало? Бояться сказати правду, що ніколи такого не було », - пише криворожанка.
Читайте також: Щоб уникнути поборів, батькам однієї з криворізьких шкіл порадили створити власний фінансовий фонд
Деякі батьки криворізьких школярів стверджують, що вони категорично проти того, аби у навчальних закладах святкували Масляну, а не свято Колодія.
Зазначимо, що свято Колодія – одне з праслов’янських свят доби Трипільської культури. Українці на це свято вживали вареники, заправляючи їх маслом чи сметаною.
Колодій – маленький Сонце-Бог, який підріс і почав розкручувати Сонячне Коло, тобто став Коло-Дієм.
Свято Колодія — одне з праслов’янських свят, яке сягає доби Трипільської культури. Це низка обрядових дійств на честь весняного пробудження природи, відоме як Колодія, Колодка, Масляна тощо.
Колодій збігався з останнім тижнем М’ясниць напередодні Великого посту.
Дата Масляної міняється щороку - залежно від дати святкування Пасхи. Традиційні атрибути святкування – млинці та опудало Масляної. Це – одна з запозиченої язичницької традиції. Під чучелом розуміють богиню зими Мару. Також на Масляну у росіян прийнято кататися на санчатах.
Читайте також: Батьки криворізьких школярів можуть онлайн поскаржитися чиновникам на якість харчування в їдальнях
Як ви вважаєте, що мають святкувати криворізькі учні у школі?
282 ответов
Старый
20:18, 04 марта 2019
Москва 51 я тя опередил-нх вали!
Эйяфьядлайекюдль
20:42, 04 марта 2019
Все в наших школах было. И театры с экскурсиями и ярмарками - по субботам и на каникулах, и встречи с интересными творческими людьми - после занятий. Олимпиады во время уроков, но для тех детей, кто опережал программу. Смысл и был в том, что школу представляли лучшие. И не было никакого недовольства. Да и желающих тратить свое время в свободные дни и часы. - как со стороны педсостава, так и детей - было немного. Только как обязаловка. Которой сейчас поменьше из-за врзможных жалоб. Вот и выбор для родителей. Репетиторы или убитые выходные.
geozanza
21:04, 04 марта 2019
Детей выведут на улицу в район Юбилейной на ярмарку. К ярмарке надо что-то испечь или блинов нажарить , или купить что-то в три дорого , чтоб потом продать на ярмарке за копейки. Мне вообще непонятен весь этот феншуй с ярмаркой. Может проще денег сдать да и все? Что печь, когда печь? Но дочь говорит - они будут отстаивать чемть школы. )) вот так-то
valewska
06:44, 05 марта 2019
У нас любое мероприятие превратят в мракобесие. День города, Масленица,выпускные теперь в яслях (????)садиках, начальных (???)классах.
Малефисента
11:44, 05 марта 2019
Родители - долбодятлы. Давайте тогда и дни рождения отмечать не будем, и Новый Год. У нас же российская агрессия. Давайте вообще лишим детей праздников. Пусть тупо как роботы. Потом не удивляйтесь, если они превратятся в агрессивных неуправляемых долбо*** Если не будет одного урока, та даже целый день не будет уроков, тупее дети не станут.