Або ховай громадянську позицію - або не буде роботи, - у Кривому Розі розповіли про дискримінацію членів спільноти ЛГБТ+

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Під час круглого столу, який відбувся 5 грудня, криворіжці поділились кількома історіями про дискримінацію громадян за сексуальною ознакою.

Криворожанка Кіра Кріґер розповіла про утиск на робочому місці - у навчальному закладі, де вона працювала викладачкою. Дізнавшись, що дівчина брала участь у Київ Прайді, адміністрація закладу поставила перед вибором: «Або ховай громадянську позицію - або ти не матимеш роботи. Можна уявити який настрій на роботі...».

З роботи її не звільнили, але «годинне» навантаження суттєво зменшилось. Також почались некоректні висловлювання в адресу викладачки з боку колег. Оскільки конкретно довести факти дискримінації наразі неможливо, дівчина прийняла рішення звільнитись і змінити роботу.

Читайте також: Дискримінація через сексуальну орієнтацію неприпустима, - у Кривому Розі відбувся круглий стіл

Дмитро Коваленко, заступник голови молодіжного виконкому у Кривому Розі, поділився історією про захист прав студентів. Кілька років тому до нього звернулись студентки одного із технікумів, які повідомили про свої партнерські стосунки і попросили сприяти їхньому поселенню в одну кімнату у гуртожитку. Представник інтересів студентів звернувся до ректорату за порадою, проконсультувавшись із батьками студенток, їх вирішили поселити у одну кімнату. Зазначимо, що ніхто не втручався тоді у особисте життя дівчат. Втім, цю ситуацію не можна вважати типовою, оскільки саме одностатеві особи мають право на спільне проживання у гуртожитках навчальних закладів. А от із поселенням пар дівчина/хлопець часто виникають проблеми. Безперешкодно у гуртожитки їх селять тільки за умови узаконення стосунків.

Нагадаємо, у Кривому Розі анонсували підготовку до Кривбас Прайд-2019, городяни планують боротись не лише за права членів спільногти ЛГБТ, а і за права людей із інвалідністю, тих, хто потерпає від расової дискримінації тощо.

Також Борис Золотченко, голова регіональної філії Гей-альянсу, звернув увагу, що часто підлітки зазнають вдома фізичного і морального насилля, коли батьки дізнаються про сексуальну орієнтацію дитини. У якості приклада навів ситуацію із 19-річним підлітком, якого батьки просто відмовились годувати, дізнавшись про його гендерну ідентичність.

Юрист БО БТ "Мережа" Дмитро Борисов зазначив, що згідно з новим ЗУ "Про запобігання та протидію домашньому насильству", будь-яка особа може звернутись у поліцію із заявою про домашнє насилля. Це може бути не лише фізичне чи сексуальне знущання, а і фінансове та психологічне. Таку особу можуть навіть змусити (згідно із приписом) покинути житло, винайняти квартиру жертві насилля тощо. Таку ж інформацію підтвердив присутній на круглому столі заступник начальника Криворізького відділу поліції Микола Верповський.

Заступниця голови комітету у справах сімї і молоді виконкому Криворізької міської ради Світлана Головатюк розповіла, що їм відома історія про зміну статі однією із студенток у нашому місті. Кілька років тому дівчина звернулась із проханням про допомогу, чиновники проконсультувались із медиками, у Києві була зроблена операція.

Чиновниці зазнаючать, що із будь-якими проблемами молодь - а це і підлітки, і молоді люди до 35-ти років можуть звернутись у виконком за консультативною допомого. Також Світлана Головатюк розповіла про Центр "Примирення", в якому, за її словами, фахівці працюють із родинами, в яких виникають конфлікти.

Нагадаємо, що у Криому Розі є спеццентр, в якому сховатись від тирана можуть десятки криворожанок. Для цього необхідно викликати поліцію і зафіксувати факт домашнього насилля. Мобільна група за необхідності доставить жертву у спецзаклад, де людина зможе провести час.
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
3 час 44 мин

Все хорошо

02 : 52

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com