Чиновники і поліцейські Кривого Рогу готові до діалогу із організаціями, які захищають права членів ЛГБТ-спільноти

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
У Кривому Розі сьогодні відбувся круглий стіл на тему «Злочини на ґрунті ненависті щодо ЛГБТ в Україні». Дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності у Кривому Розі обговорювали представники громадських організацій, поліції, правозахисники, благодійники, чиновниці та журналісти.

У заході взяли участь зокрема Микола Верповський, заступник начальника КВП, а також заступниця голови комітету у справах сім ї і молоді виконкому Криворізької міської ради Світлана Головатюк.

«Кривий Ріг - це перше не обласне місто, в якому проводиться такого роду круглий стіл», говорить експерт Олександр Зінченко. У деяких містах заходи зривали члени організацій.

Захід організовано Правозахисним ЛГБТ Центром та філією Гей-Альянсу України у Кривому Розі.

Зазначимо, що біля місця проведення заходу працювали додаткові патрулі поліцейських, оскільки у Кривому Розі вже мали місце випадки напади на членів спільноти ЛГБТ+.

Читайте також: Не хочу боятись любити, - представники ЛГБТ-спільноти провели Марш рівності у Кривому Розі

Експертка правозахисного центру "Наш світ" Софія Лапіна, говорить, що формування толерантності у суспільстві сьогодні одна із гострих дражливих тем, яка потребує особливої уваги. Тому модераторка подякувала і чиновникам, і благодійникам, які взяли участь у

Читайте також: Поліція не розглядає напад на Бориса Золотченка як злочин на ґрунті ненависті за ознакою статі

Нагадаємо, ця справа буда закрита. На Бориса Золотченка було здійснено ще один напад влітку. Нині допитаних у справі немає. Борис Золотченко заявив, що сьогодні, 5 грудня, співробітники Металургійного відділу поліції запропонували йому написати заяву про закриття злочину (напад у червні 2018 року).

Голова регіональної філії Гей-альянсу у Кривому Розі Борис Золотченко теж подякував поліцію за організацію КривбасПрайду та інших заходів.

Втім, він звернув увагу присутніх, що коли агресори із масками, файєрами напали на приміщення, де ЛГБТ-організація проводила захід у 2015 році, злочин не кваліфікували як такий, що порушує норми статті 161-ї ККУ (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії).

Про що іще говорили під час круглого столу - читайте у наступних публікаціях на нашому інформаційному порталі.

Довідка: стаття 161 ККУ

1. Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності або образа почуттів громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, -

караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
31 мин

Все хорошо

01 : 18

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com