З цієї осені інклюзія в школах та дитячих садках стала обов’язковою, - Лев Парцхаладзе

Главное фото новости
Фото: 0512
1kr.ua
В дію вступили оновлені державні будівельні норми щодо проектування шкіл та оновлені ДБН щодо дитячих садків, якими введено обов’язкове проектування інклюзивного простору для дітей з інвалідністю у цих закладах.

Це сприятиме їхній інтеграції в суспільство та всебічному зростанню поряд з однолітками, підвищенню доступності освіти та створенню реального безбар’єрного середовища в Україні в майбутньому. Так вважає заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Нагадаємо, що у Кривому Розі реконструювали колишній дитячий садок № 243, та відкрили Центр розвитку дитини, в якому є інклюзивні групи.

Читайте також:
Більше 1000 дітей з інвалідністю вчаться у школах Кривого Рогу

Згідно з ДБН, наповнюваність класів з інклюзивним навчанням має складати не більше 20 учнів.

«З цієї осені інклюзія в школах та дитячих садках стала обов’язковою. Відтепер при реконструкції та будівництві цих закладів обов’язково мають передбачатися доступні та універсальні класи, коридори, навчальні кабінети, ігрові кімнати та інші зали і приміщення. Також в рамках облаштування безбар’єрного простору будуть створюватися окремі класи або групи інклюзивного навчання, додаткові приміщення для медобслуговування та корекції розвитку — так звані ресурсні кімнати. Освіта в Україні має ставати доступнішою і цим ми зробимо вагомий крок до цього», — розповів Лев Парцхаладзе.

Читайте також: З якими проблемами стикаються у Кривому Розі люди з інвалідністю

Також визначено проектування ресурсних кімнат — окремих спеціально облаштованих класів для дітей з особливими освітніми потребами, де вони навчаються за індивідуальним планом розвитку у супроводі корекційного педагога.

Нагадаємо, що нові ДБН щодо шкіл та дитячих садків розроблені фахівцями ПАТ «КиївЗНДІЕП».

Наразі у Мінрегіоні стверджують, що працюють над розробкою нового ефективного ДБН щодо доступності, який стосуватиметься усіх груп населення з інвалідністю: візочників, тих хто має вади слуху, проблеми із зором, а також інших маломобільних груп.

Читайте також: МОН прагне об'єднати зусилля батьків та педагогів, щоб розвинути інклюзивне навчання в школах УкраїниЕсли Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
30 мин

Все хорошо

04 : 18

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com