У МОЗ розповіли про користь сну вдень

У МОЗ розповіли про користь сну вдень

Фото: Первый Криворожский

Для більшості людей денний сон корисний. У деяких компаніях та університетах навіть обладнані спеціальні кімнати для дрімання, де протягом дня кожен може відпочити. Про це розповіли у МОЗ.

Денний сон має позитивні ефекти на наш організм за декількох умов.

Чим корисний денний сон і скільки можна спати вдень

Сон удень допомагає відновити концентрацію уваги, продуктивність та здатність фокусуватися на роботі. Крім того, дрімання працює як антидепресант, покращує настрій та вцілому може надати заряд енергії як після повноцінного нічного сну.

Утім, важливо, щоб такий відпочинок не був дуже тривалим - спати вдень треба не довше однієї години. Найбільш оптимальна та корисна тривалість дрімання складає близько 20-30 хвилин. Крім того, застосовувати сон як відпочинок протягом дня краще у випадку, якщо вночі ви також спите повноцінно.

Які негативні наслідки може мати тривалий денний сон

Якщо ви погано спите вночі, ваш організм компенсуватиме це тривалим денним сном. А це може бути шкідливим для здоров’я та негативно впливати на вашу продуктивність. Тобто якщо довго спати вдень, ви ризикуєте прокинутися з почуттям важкості та інертності, що може мати протилежний ефект на вашу працездатність.

Крім того, тривале дрімання посеред дня може порушити внутрішній годинник організму, викликавши своєрідний “збій”. Тоді може порушитися режим дня, що може стати причиною появи неконтрольованого відчуття голоду, порушення сну та нестачі енергії.

Читайте також: Здоровий сон. Скільки треба спати і чим небезпечне недосипання

Також варто бути уважним до свого організму. Постійне відчуття втоми та сонливості може бути індикатором наявності проблем зі здоров’ям. Бажання подрімати може викликатися стресом, безсонням, апное (задишкою) уві сні. Крім того, деякі дослідження пов’язують постійну втому і сонливість вдень з ризиком появи діабету 2-го типу, серцево-судинних захворювань та навіть збільшенням ризику смертності з усіх причин.

В такому випадку краще проконсультуватись з лікарем та за потреби пройти відповідні обстеження.


Комментарии (7)

Несогласный

14:31, 05 августа 2018

Едем в трамвае или в маршрутке, а тут бах, остановка. Стоим у водителя дневной сон

Я со Стрелы

14:56, 05 августа 2018

Волга впадает в Каспийское море.Лошади кушают овёс и сено.

ЧЁРНЫЙ

15:06, 05 августа 2018

Не советы надо давать,а искать средства для лечения детей,нуждающихся в дорогостоящих операциях.Вся страна обклеена объявлениями о помощи.

ЧЁРНЫЙ

15:37, 05 августа 2018

Менделеев,согласен с тобой.Тех кто пьют и курят -стерилизовать надо,но не все же такие,есть и нормальные.

kok

18:05, 05 августа 2018

Я требую двух часовую оплачиваемую сиесту в Украине. Апное задолбало. Европе да .....

Пауков

09:45, 06 августа 2018

Ще б то дих порад роботодавці прислухалися))))

СамоГон

07:46, 07 августа 2018

Да каждый это и без МОЗ знает.

Ссылка скопирована в буфер обмена