Плюси та мінуси нового закону про приватизацію в Україні
Фото: Первый Криворожский
Новий проект закону про приватизацію є повнішим і комплексним, в порівнянні з чинним.
Він справді спрощує процедуру приватизації. У новому документі, наприклад, навіть прописана процедура зарахування грошей, отриманих від приватизації і їх використання. При чому прописана досить доступно і просто.
Проект закону змінює підходи до класифікації об'єктів приватизації. Якщо зараз вони розрізняються за групами (А, Б, В, Г, Д, Е, Ж), то проект закону поділяє усі об'єкти на два види – великі і малі.
Вводиться система електронного аукціону.
З урахуванням комп'ютеризації більшості сфер суспільного життя, це дасть можливість знизити бюрократичний елемент взаємодії з держорганами.
Читайте також: У Кривому Розі багатомільйонний тендер отримала сумнівна компанія
До негативних моментів законопроекту я б віднесла можливість зниження стартової ціни об'єкта приватизації на 25%, а далі – на 50%, у зв'язку з відсутністю покупців.
З огляду на те, що у справах, що стосуються приватизації зустрічається корупційна складова – це досить ризикована норма. Її несумлінне використання може призвести до виведення держвласності в приватну за мінімальну ціну.
У проекті нового закону «Про приватизацію державного майна» встановлено граничний розмір частини акцій компанії-покупця, яка належить резиденту країни-агресора або країні агресору. Ця частина становить 10% і більше. Вона не дає права брати участь в аукціоні.
Чинний закон не дозволяє брати участь у приватизації компаніям навіть з мінімальною часткою, контрольованою резидентом країни-агресора або ж країною агресором.
Читайте також: Податкові накладні з ознаками фіктивності блокуватимуть
Аналогічна ситуація з компаніями, зареєстрованими в офшорних зонах і країнах, віднесених списку FATF (країни, які відмовилися сприяти боротьбі з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом).
За новими правилами компанії, 50% статутного капіталу яких контролюється резидентами з таких країн, не зможуть купувати українське держмайно.
У чинному законі – така частка не визначена, тобто діє повна заборона.
На мій погляд, нові обмеження прописані для того, щоб залучити якомога більше покупців.
Звичайно, нічого позитивного в тому, щоб дозволити приватизацію українського держмайна компаніям, які мають відношення до країни-агресора, офшорів або відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, навіть з мінімальною частиною в статутному капіталі – немає.
У тому, що на сьогоднішній день держвласність використовується вкрай неефективно, жодних сумнівів немає, тому цей законопроект дасть можливість прискорити процедуру приватизації.
Інше питання, наскільки така приватизація буде прозорою і наскільки значною в ній буде корупційна складова.
Матеріал надано партнерами «VoxConnector».
Автор статті: юрист юридичної фірми «Місечко та Партнери» Яна Квасниця.
Эйяфьядлайекюдль
15:22, 06 июля 2017
Основная причина коррупции - госсобственность и госрегуляция. Чем меньше власть имеет возможности влиять на жизнь страны, тем меньше коррупции. От простоты регистрации и ведения бизнеса до минимума государственной собственности.
Эйяфьядлайекюдль
16:44, 06 июля 2017
Очевидно, вы себя так же к нерадивым хозяевам относите. А у меня понятие: общее = ничье. И еще. Права неотделимы от обязанностей. Получил квартиру - плати коммуналку, завел машину - заработай на обслуживание. И т.д.
Эйяфьядлайекюдль
17:11, 06 июля 2017
Я где-то говорила об обязанности жить в бывших государственных квартирах? Платить за них - да. Так и налог за землю платить обязаны исправно. Что касается того, чтобы брать ничье... Это вопрос морали. Я не беру. Когда говорю "ничье", значит никто не заинтересован в сохранности и процветании. А у вас подсознание почему-то кражу выдает.
Эйяфьядлайекюдль
19:23, 06 июля 2017
Да разные ситуации были. Например, предприятие изначально покупалось для того, чтобы его обанкротить. Подумайте - зачем. Хорошо бы предусмотреть такой исход в законе о приватизации.
Ихти Андр
15:28, 06 июля 2017
Точно экономист? Преподаватель научного (комунизма)капитализма. Не?
Эйяфьядлайекюдль
15:37, 06 июля 2017
"С таким аналитическим умом, Гоша, вам надо работать в бюро прогнозов!")
Ихти Андр
15:44, 06 июля 2017
И-а. Если это твой любимый фильм, то ты взрослее, чем хочешь казаться.
Эйяфьядлайекюдль
16:39, 06 июля 2017
Я и творчество Веры Холодной знаю. Прикинь, как хорошо сохранилась!