«Україна сиділа на газовій голці», - Президент

«Україна сиділа на газовій голці», - Президент

Фото: Google.com

Президент України зазначив, що за газовий контракт з Росією, укладений у 2009 році, має бути політична відповідальність.

Петро Порошенко нагадав про нещодавнє рішення Стокгольмського арбітражу щодо цього контракту на користь України.

Читайте також: НАК «Нафтогаз України» VS «Газпром». Все по справедливості

Президент наголосив, що принцип «бери або плати» є грабіжницьким, оскільки означає, що скільки би не було спожито газу, а сплатити потрібно за 52 млрд кубометрів - об’єми, яких Україна ніколи не споживала:

«Був поставлений злочинний підпис, взявши зобов’язання абсолютно незаконні, неринкові, корупційні. Уявіть собі - я був обраний Президентом, і через декілька тижнів отримую позов майже на 40 млрд доларів, що Україна має сплатити країні-агресору за послуги і товари, які ми ніколи не отримували, базуючись на злочинному контракті», - розповів Президент під час відвідання Трипільської ТЕС.

Після цього, за словами Глави держави, були надані необхідні доручення для підготовки позову до суду, щоб у цивілізований спосіб захистити інтереси України:

«Ви спитаєте, чому ж вони не пішли в 2013, 2012, 2010 чи 2009 роках, одразу же після підписання? А відповідь – сиділи на газовій голці, руки були зв'язані корупційними оборудками».

«Я говорю не про кримінальну відповідальність – це не справа Президента, є відповідні органи. Я говорю про політичну відповідальність. Коли ви поставили країну на коліна і сьогодні це доведено не політиками, не внутрішніми експертами, а найвищою міжнародною судовою інстанцією.

Доведено, що здані інтереси України»
, - підкреслив Петро Порошенко.

Читайте також: «Бери або плати. Ми платити не будемо нічого», – Глава правління «Нафтогазу»

За його словами, в рішенні чітко записано – ніколи більше принципу «бери або плати» не буде, і 40 мільярдів доларів було збережено для України.

«Саме головне – ми зупинили, що газ був політичною зброєю проти нашої вільної незалежної демократичної держави», - підкреслив Глава держави.

Президент нагадав, що в 2014 році майже сто відсотків газу, який споживала Україна, був російським:

«Україна сиділа на газовій голці - газове постачання з Росії живило корупцію в нашій державі. Чомусь очі заплющувалися, коли ставилося питання про те, що треба забезпечувати закупівлю газу з ЄС і запроваджувати енергоефективність, щоб менше споживати газу і українська промисловість та економіка була більш конкурентноздатними», - зазначив Петро Порошенко.

Лише три роки тому почалися рішучі заходи, завдяки яким в 2016 і 2017 роках Україна не споживала російський газ.

Президент наголосив, що постачання газу в Україну було частиною російської гібридної війни. Він нагадав, як газові переговори з російською стороною починалися в середині грудня, провалювалися і з першого січня газ перекривався для України і Європи, щоб зруйнувати позицію української газотранспортної системи як надійного та гарантованого транзитера:

«Провівши революційні заходи, ми сьогодні весь наш газ купуємо в Європі і не даємо більше шантажувати Україну», - підкреслив Глава держави.

Комментарии (18)

omua78

09:04, 09 июня 2017

Интереснее всего слышать осуждение этого контракта от тех , кто его тогда яростно защищал. Украинским политикам даже проститутки завидуют )))

Бородач

09:18, 09 июня 2017

Зато Ющенко пчел разводит после того как украинцев развел вместе с Юлькой-жулькой) А потом майдан потребовал выпустить эту преступницу, поэтому майдан заодно с преступниками, и является преступным сговором. Шах и мат. Посадить всех с майдана на пожизненное, можно даже в хоят, не жалко.

yura36,6

09:29, 09 июня 2017

Хоть бы уже молчал . Ну как можно быть министром экономики и не знать что с казны воруют ???

Бородач

16:00, 09 июня 2017

Тсс, не пали контору)

Эр

09:36, 09 июня 2017

А из Европы типа газ не российский идет ? Дайте людям украинский газ. А заводы - пароходы, пусть закупают где хотят.

yura36,6

09:46, 09 июня 2017

Эр, а как тогда воровать ?

[email protected]

11:57, 09 июня 2017

Дайте людям свободно добывать любые ресурсы, если эти ресурсы остаются внутри страны.
Зае-ли уже ***. Песок не копай, янтарь не копай, глину хренушки, воду в скважине глубже 20м запрещено, воду из речки запрещено, уголь запрещено, лес валить запрещено.

[email protected]

12:00, 09 июня 2017

Под людьми я подразумеваю малые артели по 5-10 человек.
Корпорациям волосатый под нос - нефиг наживаться на народном добре.

абрам

10:01, 09 июня 2017

Обыкновеные математические подсчеты.И так при Януковиче доллар был около восьми гривень газ стоил 0.72коп за куб.При нынешней власти доллар около 27гривень что больше почти в три раза. чем при Януковиче.Теперь берем стоимость газа при Януковиче 0.72 умножаем на три получаем 2.16даже пусть 3гр. за куб,а не 7как сейчас.Вопрос по какой цене тогда Украина газ тогда покупает в ЕС.А теперь поговорим о стране окупанте.Газ в ЕС поступает с РФ.Потом ЕС газ продает Украине уже с процентами.Затем ЕС проценты ЕС оставляет себе ,а за Украинские деньги опять покупает газ в РФ.Вопрс кто снабжает экономику РФ страну окупанта украинскими деньгами.

omua78

10:13, 09 июня 2017

абрам,
Не понимаете вы всей тонкости политического момента ))))

абрам

10:20, 09 июня 2017

омuа78, Да все я отлично понимаю какой схемой подымается экономика ЕС и почему в Украине жить стало сложнее и беднее чем было при воре Януковече.

omua78

10:34, 09 июня 2017

абрам,
Так этой схеме не одна сотня лет уже. Одни страны богатеют только за счет того , что нищают другие. Помню слова одного европейца - лучше всего мы жили в 90е , когда экономика стран бывшего Союза была в упадке и товары из Европы , причем в основном - откровенное дерьмо , гнали сюда. Так что история всего лишь повторяется. Но нынешним важнее бороться с языком и интернетом , чем заниматься экономикой.

Эйяфьядлайекюдль

16:14, 09 июня 2017

Безумо примитивные расчеты. Когда РФ продавала газ по 300-400 бакинских при курсе 8, а населению его продавали меньше чем за гривню, вопрос - кто доплачивал за домовладения украинцев разницу? В 2014 цена газпрома для Украины была 485 баксов при курсе - ну, пусть 12 даже. Население платило максимум 1,80 при потреблении свыше 2500 кубов в год, а то и дешевле. Опять вопрос - кто доплачивал разницу?

абрам

16:28, 09 июня 2017

муrishка, Твой ответ находится в конституции Украины.Но тебя я разочарую когда прочитаешь конституцию поймешь что не кто не доплачивал.А жители Украины его получали по такой цене т.к соблюдалась конституция Украины.

Эйяфьядлайекюдль

16:45, 09 июня 2017

По какой цене его получали жители Украины? Как она формировалась? Почему у частных потребителей разных категорий (до 2500 куб/год и свыше) была разная цена? У них разные права согласно Конституции? В какой статье находит свое правовое обоснование такое различие? Не говорите глупостей! Даже сейчас в рыночной цене за газ сидит меньшая стоимость по его транспортировке, чем вся цена для населения при овоще.

Ссылка скопирована в буфер обмена