«Бери або плати. Ми платити не будемо нічого», – Глава правління «Нафтогазу»

Главное фото новости
Фото: google.com.ua
Глава правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв заявив, що винесене Стокгольмським арбітражем 31 травня рішення у спорі НАК «Нафтогаз України» з ВАТ «Газпром» не є проміжним, як стверджує російський монополіст.

«Газпром некоректно використовує цей термін. Це рішення не проміжне, це окреме рішення. І це рішення чітко говорить, що за газ, який Україна не відбирала, але Росія наполягає, щоб ми платили за принципом «бери або плати», ми платити не будемо нічого», – цитує слова Глави правління «Нафтогазу» інфо-портал ZN,ua.

«Можлива відмова російського монополіста від виконання судового рішення буде безпрецедентною. Тоді українська сторона в судовому порядку домагатиметься арешту активів «Газпрому» за кордоном», - підкреслив Андрій Коболєв.

Читайте також: «Мільйони були пограбовані на мільярди», - Президент України

Андрій Коболєв також повідомив, що розрахунок сум компенсацій, що надаються у відповідності з рішенням суду, займе орієнтовно два-три місяці:

«Нам вдалося переглянути ціну з 2014 року - це означає, що за весь обсяг газу, який «Нафтогаз» купував у російського «Газпрому» з цього періоду часу, «Газпром» повинен буде компенсувати певну суму», – зазначив глава правління «Нафтогазу».

Він також додав, що перше рішення стосувалося справи про постачання газу. Крім того, суд має винести рішення за спором про транзит газу, який за графіком має з'явитися до кінця червня, але розгляд питання може затягнутися.

За словами Андрія Коболєва, арбітраж повністю відхилив вимоги «Газпрому» щодо принципу «бери або плати».

У разі відновлення співпраці НАК «Нафтогаз України» з «Газпромом» ціна на російський газ для України буде найнижчою.

Читайте також: Подорожчання. У Кривому Розі зросла ціна на природний газ

Андрії Коболєв зазначив, що ціна буде нижчою за ту, яку зараз «Нафтогаз» платить європейським компаніям за реверс, так як після рішення Стокгольмського арбітражу формулу розрахунку ціни блакитного палива буде переглянуто:

«Формула буде кардинально змінена. Вона є вже зараз не тільки менше тієї ціни, яку від нас вимагає «Газпром». Але вона й менша, ніж та ціна, яку нині Україна платить за газ, який ми купуємо в Європі», - цитує голову «Нафтогазу» ZN,ua.

Водночас конкретних цифр ні українська, ні російська сторона озвучити не зможуть до оголошення остаточного рішення Стокгольмського суду.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

progektorist
 • 5
 • 1
 • Ответить

Опять будем в Ж О ПЕ

omua78
 • 15
 • 1
 • Ответить

Если я правильно помню , этот договор заключила Тимошенко , за что и села в тюрьму , помимо других махинаций с газом , из которой ее выпустил майдан. Получается , она заключила вредный для Украины договор , а свидомиты ее аоддержали. Но сейчас они же утверждают , что это был преступный договор. Но Юлю садить обратно не собираются. А что , так можно всем?

omua78
 • 13
 • 1
 • Ответить

Менделеев,
Ну да , это же в "эрефии" толпы бабуинов при поддержке власти скандируют про "одна нация , одна мова" , ага.

Алоизий Могарыч
 • 6
 • 1
 • Ответить

Толян уже пропесочил тех, кто кричал что договор "типовой" (Турчинов), а Юлю задвинули за политику. Оказывается процесс к Стокгольму затеяла еще та самая панда Яныка, а таперича все примазались к перемоге. Цирк.

абрам
 • 13
 • 1
 • Ответить

Я так понял Украина будет опять у РФ газ покупать будем.И опять получается экономику окупанта будем поддерживать.Вы им условия введите не будем покупать не чего российского пока в Украину не вернуться Крым и ДНР с ЛНР.А то както не понятно получается. идет война с РФ ,а Украина с РФ торгует.Это примерно выглядит так идет ВОВ а Гитлер со Сталиным торгует.Сталин ему топливо для танков,а Гитлер ему танки.Вообщем забрехалось Украинское правительство так что дальше уже не знает что брехать

Загрузка...

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях
Мы в Facebook

Украина