«Добровільні» подяки лікареві коньяком, цукерками та грошима повинні зникнути

«Добровільні» подяки лікареві коньяком, цукерками та грошима повинні зникнути

Фото: Google.com

Верховна Рада повинна проголосувати за включення в порядок денного пакету законопроектів щодо реформи охорони здоров’я, які змінять фундамент та принципи надання медичної допомоги населенню.

Законопроектами вводяться такі поняття як державний гарантований пакет, державне солідарне медичне страхування, постачальники медичних послуг, страховий випадок, страховик, медичні тарифи.

По суті змінюються правила того, як і за що платитиме держава. Сьогодні амбулаторна допомога у поліклініках, амбулаторіях, центрах первинної медико-санітарної допомоги оплачується з розрахунку кількості відвідувань на основі статистики, яку дає медзаклад, та демографічних даних.

Читайте також: Україні залишився рік для проведення реформ, - Комісар ЄС

Після прийняття реформи держава фінансуватиме медичні заклади та зарплату лікарів не з розрахунку кількості населення, яке проживає або зареєстроване на даній території і, можливо, звертається за медичною допомогою, а відштовхуючись від факту надання медичної допомоги або послуги.

Розроблені МОЗ законопроекти – це свого роду рамкові документи, які визначають вектор руху реформи.

За нормами законотворчості – у законі не повинні прописуватися технічні деталі і порядок процедур. У місцевих органів влади буде достатня свобода вибору для прийняття рішень.

На сьогодні стаціонарна допомога в лікарнях фінансується так: бюджет лікарні розраховується виходячи з штатного складу + комунальні витрати + витратні матеріали та медичні вироби, мінімум ліків. Джерела фінансування – державна субвенція та місцевий бюджет.

Пропонується, що держава платитиме фіксовану суму за кожну процедуру, успішно проліковане захворювання, а в деяких випадках, коли, наприклад, захворювання невиліковні – за правильний діагноз, паліативну допомогу.

Читайте також: Лікарів Кривого Рогу вчать працювати на випередження

Приміром, у пацієнта хворий апендикс. Потрібна операція. Держава може заплатити за цю операцію 2 500 грн і ви можете зробити цю операцію у комунальному закладі – лікарні №5, або № 7 або № 10. При цьому за саму медичну допомогу в цих лікарнях вам доплачувати не доведеться. Або лише в тому випадку, якщо ви хочете окрему палату або, наприклад, таку ж операцію, але зроблену лапараскопічним методом (менш болісний).

Тоді доведеться доплатити за прейскурантом лікарні. Також ви можете зробити цю операцію в приватній клініці, доплативши різницю у вартості медпослуги. Але це можливо лише в тому випадку, якщо приватна клініка уклала договір з Національною службою здоров'я і «працює з бюджетними грошима».

Така практика існує і в Британії, Польщі, Ізраїлі, США. Деякі приватні клініки працюють з державними страховками, деякі – ні.

Багато в чому успіх нових підходів залежить від того, як реально держава платитиме за надану медичну допомогу.

Друга половина 2017 року і весь 2018 рік – буде присвячено реформі первинної медичної допомоги. Новий підхід в оплаті спеціалізованої допомоги профільними спеціалістами запрацює тільки з 2019 року.

Саме тому суттєвих провалів у фінансуванні при переході зі старої системи на нову бути не повинно.


Якщо реформаторський пакет МОЗ не буде прийнято, в Україні доступ до медичної допомоги й далі матимуть тільки платоспроможні верстви населення, показники здоров'я для всіх вікових груп будуть погіршуватися, а міжнародні донори побачать, що у нас немає політичної волі проводити реформу. Є ризик, що фінансування на підтримку розробки та реалізації реформ почне значно скорочуватися.

У сфері охорони здоров’я ми повинні прийти до нової системи, у якій лікарі будуть мотивовані чесної зарплатою і матимуть легальні можливості підвищувати свій рівень професіоналізму, а не їздити на конференції, проплачені фармацевтичними компаніями, а потім призначати препарати, які їм активно рекламували.

Потрібно зробити так, щоб дійсно кращі кадри не йшли зі спеціальності, розуміючи, що якщо не стануть хабарниками, то вони не зможуть годувати свою сім'ю. Приводи для думок або дискусій про «добровільну» подяку лікареві коньяком, цукерками, а тим більше – грошима за успішно проведене лікування, повинні зникнути.

Автор тексту: Вікторія Тимошевська, директор Програмної ініціативи «Громадське Здоров'я» Міжнародного фонду «Відродження».

Інформація надана на умовах партнерства з «VoxConnector».

Комментарии (14)

Vzatkinet

18:55, 02 июня 2017

Нам нужен не закон, а Моисей что очистков наш народ , а потом законы принимать !!! Ибо наша кровь обойдёт любой закон. А коньяк не кто не отменит!

Галия

07:48, 03 июня 2017

Vzаtкinеt, я что то не понимаю , в больницах доктора называют сумму и не маленькую. И коньяк они предпочитают дорогой, а этот они медсестрам и санитаркам отдают

yura36,6

20:17, 02 июня 2017

Совместно выпитая бутылка коньяка или сьеденая коробка конфет не считается взяткой . По этому 50грамм нужно налить дарившему и дать закусить одной конфеткой ))))

Инна

20:23, 02 июня 2017

Подарки учителям и фонды в школах и детсадах - это нормально, а поблагодарить от души врача, который спас жизнь - вы что, нельзя!!!

Галия

07:44, 03 июня 2017

МиВа, вот и не правда, у моей бабушки вазочек сто штук, работала математиком в СШ

Бла-бла-бла

10:09, 03 июня 2017

Галия,если у неё стаж преподобный лет тридцать, то всё верно, по одной две ванночки в год, вот вам и большое количество

Bek

03:16, 04 июня 2017

МиВа, при совке ходило выражение "кладбище - это склад готовой продукции министерства здравоохранения"

masyanya

21:51, 02 июня 2017

Надо и криминальную ответственность за врачебные ошибки!

абрам

22:16, 02 июня 2017

маsуаnуа, А за политические ошибки каеую ответственность нужно ввести.

cokolov

11:17, 03 июня 2017

Меня смущает цитата , Багато в чому успіх нових підходів залежить від того, як реально держава платитиме за надану медичну допомогу. вот самый ключевой вопрос ,принять можно все ,кто платить будет

София Ионеску

11:27, 03 июня 2017

Всё просто тупо упирается в уменьшение гос.финансирования да и всё! Все соки выжаты из нашей несчастной бесплатной медицины,а они все реформируют и реформируют,урезают да урезают! Вместо того чтобы сидеть да думать с какой бы ещё стороны урвать лакомый кусочек от гос.медицины лучше бы мать вашу каждый налоги платил,тогда бы и медицина постепенно,да потихонечку улучшалась. Правда,может возникнуть вопрос дойдут ли эти средства туда куда нужно,но тут уж спрашиваться то будет с тех,кто не довёл до "пункта назначения". А в благодарности за проделанную работу не вижу ничего плохого и коррупционного,если человек своевольно хочет отблагодарить почему бы и нет,не важно тормозком,цветами,денежкой...вымогать ни в крему случае,по собственному желанию-никаких вопросов.

любава

14:49, 03 июня 2017

Вся беда наша в том, что мы только переступаем порог кабинета..сразу суем врачу деньги!!даже еще не зная еще способностей врача!! Конечно же врач будет не заинтересован что б покопаться в своих знаних об установке диагноза..даже в компьютер не заглянет!! Назначит еще до установки диагноза кучу медмкаментов-и иди лечись!!! ЗАХОДИ СЛЕДУЮЩИЙ!! Поэтому благодарить врачей надо после установления диагноза. Врач будет заинтересован что то делать!
А криминальную ответственность за халатное обращение нужно вводить! И НЕМЕДЛЕННО!!
Прежде чем что то сделать..врач будет думать!! Будет чувствовать свою ответственность!!
А то у нас в Украине человеческая жизнь уже ничего не стоит!.
Нет таланта в медицыне..так и ненадо учиться на врача!! Ищи себе другую профессию.

cloud

16:59, 03 июня 2017

Врач ставит диагноз и назначает лечение. За это он получает зарплату. Пациент лечится полностью за свои деньги .Врачам-хапугам -бой!Такие сидят в каждой больнице.Как бороться?Так же, как и с коррупцией на транспорте: талоны десятилетиями не дают.И все- от пассажира до президента знают это и молчат. Вот и вся "борьба" с коррупцией. Вопросы Кто виноват? и Что делать? остаются открытыми.

cloud

07:10, 04 июня 2017

А прейскурант на операцию и другие процедуры не пробовали у врача спросить? Судя по комментам, вы все все же собираетесь платить, но только "после операции". Что же вы возмущаетесь коррупцией в медицине,"борцы с коррупцией"хреновы?

Ссылка скопирована в буфер обмена