В Україні впровадять інклюзивну освіту

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Національна Рада Реформ поговорила про освіту, безпеку та благополуччя дітей.

Про це повідомляє інтернет-представництво Президента України.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич поінформувала про основні засади концепції Нової української школи. Голова Благодійного Фонду Порошенка Марина Порошенко розповіла про впровадження інклюзивної освіти, а Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба доповів про необхідність реформи системи інституційного догляду і виховання дітей.

Президент України наголосив на тому, що питання освіти – перший пріоритет для реформування держави. Розгалужена мережа загальноосвітніх закладів потребує оновлення, аби відповідати сучасним нормам.

Учасники засідання зійшлися на тому, що в суспільстві накопичився значний попит на реформування саме середньої освіти. Окремої уваги потребує забезпечення рівного доступу до навчання усім, незалежно від соціального статусу, статі, стартових можливостей та індивідуальних особливостей.

Читайте також: Сенсорну кімнату для дітей з аутизмом відкрили в Кривому Розі


Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зазначила:

«Українська освіта, як 50 чи 70 років тому, досі орієнтована на накопичення знань... Ми живемо в 21-му столітті.

Країна змінилася, суспільство змінилося, потреби економіки докорінно змінилися, а шкільні підходи і ставлення держави до школи залишилося глибоко в минулому столітті. Ми маємо шанс переламати цю негативну тенденцію».


Міністр наголосила на необхідності запуску реформи шляхом ухвалення ключового для реформи Закону «Про освіту».

На думку Президента, школа має навчитись враховувати індивідуальні особливості кожної дитини.

Питання інклюзивної освіти потребує виділення в окрему реформу.

Дружина Президента Марина Порошенко зазначила:

«Рівень свідомості нації та ступінь розвитку суспільства, в якому ми живемо, визначається рівнем підтримки, гуманізму і толерантності у ставленні до «не таких, як ти сам».

Наразі від реформи інклюзивної освіти залежить доля понад 702 000 дітей України. І про це важливо пам’ятати, здійснюючи реформу освіти, яка є фундаментом прогресивної нації
», - зазначила Марина Порошенко.

Читайте також: Про повноцінне життя «дітей сонця» говорили студенти Кривого Рогу

Майже 87% дітей (56 528) з особливими потребами сьогодні ізольовані від повноцінного навчання у закладах – від дошкільних до вищих навчальних закладів.

Марина Порошенко представила програму «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», яка покликана допомагати і розвивати дітей. Пілотний проект впровадження інклюзивного середовища вже стартував у 19 школах Запорізької області.

Успішні результати проекту спонукали в цьому році залучити до ініціативи Дніпропетровську, Житомирську та Хмельницьку області.

Є реальний шанс змінити систему інституційного нагляду за дітьми та зробити крок у бік скасування колективного виховання дітей, які позбавлені батьківської уваги.

Згідно зі статистикою, Україна має одну з найбільших у Європі кількість дітей, які знаходяться у різних інституційних закладах – 1,5% всього дитячого населення країни.

Читайте також: ЗНО планують ввести як в молодшій, так і середній школі


«106 000 дітей ізольовані і страждають в закритих інтернатах... 90% дітей-сиріт інтернатів не готові до самостійного життя, не спроможні інтегруватися в громаду і потребують постійної допомоги держави», - повідомив Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

За результатами засідання Національної Ради Реформ було ухвалено низку рішень. Зокрема, підтримано концепцію Нової української школи, рекомендовано Парламенту прискорити розгляд у другому читанні Закону «Про освіту», а також про інклюзивну освіту.

Президент наголосив, що фінансування інклюзивної освіти та дітей-сиріт має йти за принципом «гроші йдуть за дитиною».

Найближчим часом Урядом спільно з Уповноваженим Президента України з прав дитини будуть розроблені чіткі кроки щодо реформування системи інтернатів.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

рекламщик
  • 0
  • 4
  • Ответить

Куча воды и напыщеной речи, а толку ноль, как и во всех предыдущих " реформах образования" . в савдеповской системе была куча минусов, но то, что вводят последние лет 15 итого авлазит лишь денежными вливаниями от родителей в фонд школы! И раньше почутку сдавали то на ремонт класса, то на ремонт школы, но сейчас это уже просто фантастически бредовая наглость со стороны школы и учителей. Сделайте уже официальную таксу за обучение в школе ежемесячную, а не фантазируйте, что нужно поставить новые окна, за которые потом от читается небезызвестный депутат меценат садиков и школ, а ну или нужно отремонтировать извините туалет, который в прошлом году ремонтировало предыдущее поколение...

lbunchuk
  • 3
  • 0
  • Ответить

да вы задрали, можно подумать миллионы сдаёте. Удавитесь за полтинник и ещё возмущаетесь, почему это в школах ничего нету

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Украина