Чи варто чекати нових обшуків у виконкомі Криворізької міськради?

Чи варто чекати нових обшуків у виконкомі Криворізької міськради?

Фото: Первый Криворожский

17 листопада представники державної фіскальної служби і служби безпеки України з автоматами в руках та у масках на обличчі проводили обшук в приміщенні виконкому міської ради Кривого Рогу.

Тоді заступник слідчого відділу податкової поліції Дніпропетровської області Олександр Шула сказав, що обшук відбувається у рамках слідчих дій згідно зі статтею 236 Кримінально-процесуального кодексу України. Він зазначив, що дії відбуваються у рамках закону і згідно з рішенням Жовтневого суду Дніпропетровскої області.

Тоді криворізькі журналісти запитали заступника мера Кривого Рогу Олександра Катриченка:

«Чи не пов’язані обшуки у міськвиконкомі із розслідуванням справи криворізького підприємця, який вивів «у тінь» 50 000 000 гривень з бюджету міста (гроші мали використати на ремонт доріг - ред.)».

Олександр Катриченко відповів, що обшуки не мають жодного відношення до цієї ситуації.
А Генеральний прокурор України Юрій Луценко прокоментував обшуки у криворізькому виконкомі: «У нас є дуже серйозні підстави підозрювати криворізьке керівництво в розкраданні державних коштів».

Голова Державної фіскальної служби в Дніпропетровській області Оксана Томчук заявила: «Є усі підстави вважати, що під час проведення тендерів відбувалось суттєве завищення цін, і потім ці кошти шляхом обготівлення виводились на приватних осіб».

Оскільки слідчі дії у приміщенні міськвиконкому відбувались відповідно до постанови Жовтневого суду Дніпропетровської області ми звернулись до заступника мера Олександра Катриченка, аби дізнатись деталі судової ухвали: «У той день слідчій показав мені постанову суду зі своїх рук. Нам вони не лишили навіть копії судового рішення».

Співробітники прес-служби фіскальної служби Дніпропетровської області повідомили, що наразі вони не можуть розголошувати ніяких даних (включно судове рішення), оскільки ведуться слідчі дії.

Ми вирішили самостійно знайти ухвалу суду. Переглянувши майже 20 тисяч судових рішень ми знайшли дещо цікаве.

31 жовтня цього року слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва Юлія Фаркош розглядала клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ Генеральної прокуратури України Куцого С.В. про тимчасовий доступ до речей і документів.

Слідчі встановили, що з 2012 по 2016 роки працівники ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан», створивши штучну кредиторську заборгованість довели підприємство до банкрутства і заволоділи його майном.

Правоохоронці впевнені, що керівництво заводу діяло у змові з керманичами інших фірм. До них відноситься товариство з обмеженою відповідальністю «Віком» розташоване у Кривому Розі.

ТОВ «Віком» припинило свою діяльність 18 листопада, тобто на наступний день після обшуків фіскальної службі та СБУ у криворізькому міськвиконкомі. Фірма займалась біржовими операціями (купівля-продаж цінних паперів - ред.) з фондовими цінностями.


Миколаївський суднобудівний завод «Океан» заснований в 1951 році. Основні види діяльності підприємства - суднобудування і судноремонт. Навіщо посадовці фірми заснованої 65-ть років тому вирішили вдатися до фінансових махінацій та ще й залучили до цієї справи криворізьку компанію лишається невідомим.

Оскільки суддя ухвалила рішення дозволити Генпрокуратурі отримати тимчасовий доступ до речей і документів стосовно справи, цілком можливо, що обшуки у міськвиконкомі можуть стосуватись саме цього слідчого розслідування. Адже реєстраційні документи на фірму «Віком» знаходяться у криворізькому виконкомі.

Виконавчому комітету Криворізької міської ради відповідно до судового рішення слід забезпечити тимчасовий доступ до речей і документів вказаним в ухвалі особам та надати їм можливість вилучити зазначені в ухвалі документи.

Ми звернулись за коментарем до Олександра Катриченка і спитали, чи пов’язує він обшуки у виконкомі Кривого Рогу з зазначеною справою: «Вперше чую про таку справу. Коли мені показували ухвалу суду, там точно не йшлось про «Океан» та «Віком».

Відповідно до ухвали судді обшук має бути виконаний не пізніше тридцяти днів з дня винесення ухвали слідчим суддею (рішення було прийнято 31 жовтня).

Тобто, якщо обшуки від 17 листопада ніяким чином не пов’язані зі справою «Океан» - «Віком», цілком можливо, що співробітникам виконавчого комітету Криворізької міськради варто очікувати візиту СБУ, прокуратури та фіскальної служби.

Комментарии (9)

Азиров

19:32, 24 ноября 2016

О как! Давно пора было такими делами заняться. От безнаказанности совсем чиновники страх потеряли.

Bлaдислав'

19:45, 24 ноября 2016

Ищите ищите товарищ следователь, всёравно ничего не найдёте.(С)

lawyer-KR

20:53, 24 ноября 2016

учитывая тот факт , что со своего места уже стартанула начальница Центрально-городского районо , то шухер планируется конкретный . Ожидати варто )))

Справочное бюро

21:28, 24 ноября 2016

уилькулов, удодов и прочих рыговских шлепперов на нары!

Мазепа

05:42, 25 ноября 2016

Треба гол, треба два, треба кубок УЄФА!

Прохор

10:14, 25 ноября 2016

Почему же интересно ничего не говорят? Чтоб удобней было потом порешать?

cokolov

10:22, 25 ноября 2016

Я бы в исполкоме пост поставил с проверяющих. Вилкул и его компания при приходе на работу ждали бы проверки в любую минуту , и был бы полный порядок

Леон

11:35, 25 ноября 2016

а вы сами готовы работать в подобных условиях, по постоянным надзором и контролем людей с оружием?))) Долго бы так проработали?

cokolov

15:50, 25 ноября 2016

А ты не воруй .и будешь работать спокойно

Ссылка скопирована в буфер обмена