Криворіжців попереджають про кримінальну відповідальність за використання електронних вудок
Фото: usionline.com (ілюстрація)
Про це йдеться на сайті Держрибагенства.
Читайте також: На водоймах Дніпропетровщини в грудні незаконно наловили риби на 335 тисяч гривень збитків
Потужний електричний розряд, який створює електровудка, паралізує і вбиває все живе на своєму шляху, не залишаючи мешканцям водойм жодних шансів на виживання.
Вплив електроструму високої потужності призводить до миттєвого скорочення всіх м'язів у риб. У результаті ламається їх хребет, розривається плавальний міхур, відбувається крововилив у внутрішні органи.
Риба, яка потрапили безпосередньо в епіцентр дії електровудки, практично одразу гине. Та ж, що в момент електроудару знаходилася на периферії, зазнає сильного шоку та застигає у наркотизованому ступорі на кілька хвилин.
При цьому до 70% ураженої риби отримують розриви плавальних міхурів, через що тонуть і гниють, перетворюючи дно водойми у мертву зону на багато років.
Риба, якій пощастило врятуватися від дії електроструму, протягом наступних кількох сезонів може втратити здатність нереститися через спайки, що утворюються у статевих органах.
Наслідки застосування електроструму – катастрофічні для водних екосистем. Масова загибель риби порушує баланс у природі, скорочує біорізноманіття та призводить до деградації водойм.
Лов риби електровудкою є не лише екологічним злочином, а й кримінально караним діянням. Законодавство передбачає сувору кримінальну відповідальність за такий вид браконьєрства:
- штраф у розмірі від 51 000 до 85 000 гривень;
- обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк.