У забороненій соцмережі закликав підтримати країну-агресора: який вирок суду Кривого Рогу

У забороненій соцмережі закликав підтримати країну-агресора: який вирок суду Кривого Рогу

Фото: Перший Криворізький (ілюстрація)

Криворіжець у забороненій соцмережі публічно закликав підтримувати дії РФ щодо збройної агресії проти України.

Про це йдеться у вироку Центрально-Міського районного суду Кривого Рогу.

Під час дії воєнного стану, 5 листопада 2022 року, на своїй сторінці у забороненій соціальній мережі чоловік зробив репост допису з російського інформаційного ресурсу, під яким залишив коментар: «Давайте вместе подержим СВО и президента РФ!?».

Цим він публічно закликав до підтримання дій Російської Федерації у проведенні збройної агресії проти України.

Того ж дня криворіжець зробив репост допису, що супроводжується зображенням трьох осіб у військовій формі, що нагадує форму військовиків російської армії, які тримають прапор РФ. В дописі відображений такий текст: «Кто стоит на защите Родины? В окопах настоящее народное единство. Плечом к плецу стоит-казах, дагестанец, татарин, армянин, азербайджанец, чеценец, грузин, русский…».

Цими діями він публічно поширив сучасну російську пропаганду про те, що російська армія в Україні виконує визвольну місію, захищає свою Батьківщину, єднає різні народи, як це було і в часи Другої світової війни.

Чоловіка визнали винним у скоєнні кримінального правопорушення за статтею 111-1 Кримінального кодексу України, а саме за колабораційну діяльність.

Йому призначили покарання у виді позбавлення права обіймати посади, пов`язані із виконанням функцій держави чи місцевого самоврядування та займатися діяльністю пов`язаною з наданням публічних послуг на строк 10 років.

Редакція «Першого Криворізького» публікує цитату з вироку з метою ознайомлення криворіжців з діяльністю судової влади.

Редакція не підтримує вислови обвинуваченого у колабораціонізмі, що викладені у вироку суду.

Читайте також: Відмовився від мобілізації через присягу «на вірність Росії»: у Кривому Розі засудили чоловікаПосилання скопійовано в буфер обміну