Криворожанка відсудила у сусіда компенсацію за затоплення її нерухомості
Фото: Pixabay
Про це йдеться у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
До Центрально-Міського суду звернулася місцева мешканка, яка просила стягнути з її сусіда на свою користь матеріальні збитки від затоплення нежитлового приміщення, яке є її власністю.
Відповідач проживає поверхом вище того ж будинку.
12 серпня 2017 року нежитлове приміщення затопили внаслідок недбалого поводження із сантехнічними приладами мешканцями квартири зверху.
У цей же день склали акт-претензію про затоплення та виявлені пошкодження, а саме:
- пошкодження підвісної стелі «Армстронг» площею 5 метрів;
- пошкодження звукоізоляції стелі площею 5 метрів;
- пошкодження штукатурки і фарбування стін на площі 25 метрів;
- пошкодження дверей з наличниками;
- пошкодження двох димових датчиків системи пожежної сигналізації.
7 вересня 2017 року сталося повторне затоплення приміщення через несправність зливного бочка у вбиральні квартири зверху.
Приміщення було втретє затоплене 22 вересня 2017 року внаслідок течі в трубі каналізації у ванній кімнаті в квартирі зверху.
Факт затоплення та види пошкоджень були зафіксовані в актах про залиття.
Жінка зверталась до сусіда з пропозицією відшкодувати завдану шкоду, але до моменту позивання жодних дій з його сторони не надходило.
Внаслідок залиття приміщення потребувало термінового поточного ремонту, оскільки використовувати його для розміщення магазину непродовольчих товарів стало не можливо через руйнування стелі, дверей, виходу з ладу пожежної сигналізації.
Майнова шкода від затоплення становила 10 771 гривень.
Крім того, жінка надавала приміщення в оренду для розміщення магазину непродовольчих товарів, але сусід позбавив її такої можливості, оскільки приміщення прийшло у непридатний для використання стан.
Таким чином, власниці приміщення було завдано збитків у вигляді упущеної вигоди в розмірі 360 000 гривень.
Крім того, жінці завдано моральної шкоди, яку вона оцінює у 80 000 гривень.
У суді відповідач пояснив, що його він здає квартиру в оренду з 1 травня 2017 року і сам в ній не проживає. Договором передбачена відповідальність безпосередньо орендаря за збитки, спричинені в тому числі затопленням.
Центрально-Міський суд заяву про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок залиття приміщення задовольнив частково.
Зобов’язав стягнути з власника квартири матеріальні збитки від затоплення нежитлового приміщення в сумі 10 771 гривень та відшкодування моральної шкоди в сумі 10 000 гривень.
Дякуємо, що прочитали публікацію. Будь ласка, пройдіть коротке опитування від 1kr.ua. Ми хочемо покращити роботу, зовнішній вигляд сайту та контент. Відповіді на запитання займуть від 3 до 5 хвилин.