Криворожанка відсудила у сусіда компенсацію за затоплення її нерухомості

Головне фото новини
Фото: Pixabay
1kr.ua
В травні 2023 року мешканка Кривого Рогу відсудила у сусіда матеріальні збитки від затоплення її нерухомості, а також відшкодування моральної шкоди.

Про це йдеться у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

До Центрально-Міського суду звернулася місцева мешканка, яка просила стягнути з її сусіда на свою користь матеріальні збитки від затоплення нежитлового приміщення, яке є її власністю.

Відповідач проживає поверхом вище того ж будинку.

12 серпня 2017 року нежитлове приміщення затопили внаслідок недбалого поводження із сантехнічними приладами мешканцями квартири зверху.
У цей же день склали акт-претензію про затоплення та виявлені пошкодження, а саме:

  • пошкодження підвісної стелі «Армстронг» площею 5 метрів;
  • пошкодження звукоізоляції стелі площею 5 метрів;
  • пошкодження штукатурки і фарбування стін на площі 25 метрів;
  • пошкодження дверей з наличниками;
  • пошкодження двох димових датчиків системи пожежної сигналізації.

7 вересня 2017 року сталося повторне затоплення приміщення через несправність зливного бочка у вбиральні квартири зверху.

Приміщення було втретє затоплене 22 вересня 2017 року внаслідок течі в трубі каналізації у ванній кімнаті в квартирі зверху.

Факт затоплення та види пошкоджень були зафіксовані в актах про залиття.

Жінка зверталась до сусіда з пропозицією відшкодувати завдану шкоду, але до моменту позивання жодних дій з його сторони не надходило.

Внаслідок залиття приміщення потребувало термінового поточного ремонту, оскільки використовувати його для розміщення магазину непродовольчих товарів стало не можливо через руйнування стелі, дверей, виходу з ладу пожежної сигналізації.

Майнова шкода від затоплення становила 10 771 гривень.

Крім того, жінка надавала приміщення в оренду для розміщення магазину непродовольчих товарів, але сусід позбавив її такої можливості, оскільки приміщення прийшло у непридатний для використання стан.

Таким чином, власниці приміщення було завдано збитків у вигляді упущеної вигоди в розмірі 360 000 гривень.

Крім того, жінці завдано моральної шкоди, яку вона оцінює у 80 000 гривень.

У суді відповідач пояснив, що його він здає квартиру в оренду з 1 травня 2017 року і сам в ній не проживає. Договором передбачена відповідальність безпосередньо орендаря за збитки, спричинені в тому числі затопленням.

Центрально-Міський суд заяву про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок залиття приміщення задовольнив частково.

Зобов’язав стягнути з власника квартири матеріальні збитки від затоплення нежитлового приміщення в сумі 10 771 гривень та відшкодування моральної шкоди в сумі 10 000 гривень.

Дякуємо, що прочитали публікацію. Будь ласка, пройдіть коротке опитування від 1kr.ua. Ми хочемо покращити роботу, зовнішній вигляд сайту та контент. Відповіді на запитання займуть від 3 до 5 хвилин.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
36 хв

Все гаразд

03 : 42

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Надзвичайні події

Booking.com