Які заповідні території можуть зникнути через війну в Україні
Фото: Перший Криворізький
Про це повідомив журналістам «Першого Криворізького» Олександр Ставнійчук, начальник відділу екологічного контролю Управління екологічного контролю та методології Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Загалом з 24 лютого Росія обстріляла близько 900 об’єктів природно-заповідного фонду, площею 1,2 мільйона гектара. Сьогодні окуповані:
- 10 національних парків;
- 8 заповідників;
- 2 біосферних заповідники.
«...Сьогодні під загрозою знищення залишаються приблизно 160 територій Смарагдової мережі площею 2,9 мільйона гектар.
Великими масштабами знищуюються та пошкоджуються території існування диких тварин. Під загрозою збереження опинилися близько 600 видів тварин, близько 750 видів рослин та грибів, які занесені до червоної книги України…», — говорить Олександр Ставнійчук.
Держана екологічна інспекція з 24 лютого зафіксувала 2313 випадків шкоди завданих довкіллю. Сьогодні розрахунки ведуться за трьома напрямками:
- загальна сума забруднення та засмічення земель, яка складає 847 мільярдів гривень;
- загальна сума забруднення атмосферного повітря — 992 мільярди;
- загальна сума шкоди завданої водним об’єктам — 56 мільярдів.
Спеціалісти ДЕІ та Міндовкілля підрахували, що вторгнення російської армії завдало шкоди та збитків на 1 трильйон 900 мільярдів гривень.
«Це основні дані, які в нас є. І вони дуже великі, постійно ведеться робота. Ми збираємо всі ці кейси для подальшої передачі у Міжнародні організації для відшкодування збитків та наслідків.
Але і сьогодні зрозуміло, що на відновлення піде можливо не одне десятиліття», — говорить Олександр Ставнійчук.
Читайте також: Окупанти били по Зеленодольську, а вони висаджували квіти, — історія відновлення міста