В Україні розробили чат-бот, який сповіщатиме про радіаційну небезпеку

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
Про можливу радіаційну небезпеку українці можуть дізнатися у чат-боті Radiation and Smog Alarm, який автоматично інформуватиме.

Це перший чат-бот в Україні з оповіщенням про радіацію, які надходитимуть усім, хто підписаний хоча б на одну станцію в області, при небезпечному середньому рівні більше за 30мкР/год за останні 10 хвилин.

«Алгоритм розрахунку умови оповіщення про забруднення максимально включає усі змінні для кожного користувача параметри: наскільки близько розташовані до нього станції вимірювання, чи вони працюють чи відключені, чи це нове обладнання, яке показує цілий перелік забруднюючих речовин, чи вимірює лише пил. Також новим є те, що врахований вплив забруднення на різні вразливі категорії населення. Алгоритм оповіщення про забруднення повітря розрахований на основі Українського індексу якості повітря», говорить засновник і куратор мережі громадського моніторингу EcoCity, технічний експерт програми «Чисте повітря для України» Олексій Трелевський.
Щоб підключити собі бот треба:

  1. Перейти до програми Telegram і знайти бот Radiation and Smog Alarm.
  2. Натиснути кнопку «Почати».
  3. Чат-бот пропонує кілька опцій: переглянути список вибраних станцій, знайти станції поряд, підписатися на одну або декілька з них, звернутися до служби підтримки.
  4. Вибрати опцію «Станції поряд», після чого бот визначать їхню кількість і дасть загальну інформацію про якість повітря.
  5. Натиснути на «Підписатися на станцію», тоді Radiation and Smog Alarm за промовчанням пропонує найближчу до вас.

Інші можна додати за допомогою картки. Після цього всі вибрані об'єкти моніторингу відображатимуться у розділі «Мої станції».
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
2 год 49 хв

Все гаразд

06 : 44

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Суспільство

Booking.com