Активи НБУ у першому півріччі зросли на 3%

Головне фото новини
Фото: Національний банк України
1kr.ua
Обсяг активів Національного банку за підсумками першого півріччя збільшився на 3%, порівняно з даними на кінець грудня 2021 року та становить 1,4 трильйона гривень.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Там наголосили, що опір повномасштабній збройній агресії Росії проти України значно вплинув на структуру балансу Національного банку.

Зокрема, внаслідок купівлі Національним банком військових облігацій внутрішньої державної позики, частка цінних паперів України в портфелі НБУ збільшилася з 23,5% (на початок року) до 39%.

У частині зобов’язань Національного банку за перші шість місяців 2022 року значно зросли залишки коштів банків (на 40%).

Натомість обсяги зобов’язань перед МВФ зменшилися на 8,3%, завдяки плановому погашенню частини заборгованості перед Фондом у першому півріччі 2022 року.

Сума прибутку НБУ за перше півріччя цього року становила 69,7 мільярди гривень. Основну частину цього результату діяльності Національного банку становлять процентні доходи – понад 41 мільярд гривень, що в 1,7 рази більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

У НБУ пояснили, що це пов’язано як зі збільшенням обсягів процентних активів, так і зі зростанням процентних ставок. На загальний результат також значно вплинули результати переоцінки фінансових інструментів – на суму понад 42 мільярди гривень.


Щоб дізнаватись про новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
41 хв

Все гаразд

04 : 17

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Україна

Booking.com