Сьогодні в Україні святкують День авіації

Сьогодні в Україні святкують День авіації

Фото: Перший Криворізький

В останню суботу серпня в Україні традиційно святкують День авіації. Цього року це свято припало на 27 серпня.

Свято набуло особливого значення у дні повномасштабного вторгнення Росії.

Як зазначає Генеральний штаб ЗСУ, українська авіація щоденно розвінчує міф про "другу армію світу" та "мінусує російські літаки та вертольоти, безпілотні літальні апарати та крилаті ракети, склади з боєприпасами і пальним та командні пункти ворога, скупчення живої сили та колони рашистської військової техніки".

Історія свята

День авіації України був заснований указом президента нашої країни в 1993 році на підтримку ініціативи "авіаторів Збройних Сил України, прикордонних військ України, Національної гвардії України і працівників авіаційної промисловості і транспорту".

Історія світової авіації тісно пов’язана з Україною. Саме у нас був створений конструктор одного з перших літаків, а в усьому світі знають такі імена українців:

Олег Антонов – будував планери та дельтаплани усе своє життя, але головною його справою були літаки. Найбільшим його досягненням стали: Ан-124 "Руслан" – найбільший серійний вантажний літак у світі й модифікація Ан-125 "Мрія" – найбільший літак у світі, який існував лише в одному екземплярі.

Микола Кибальчич – засновник теорії ракетобудування.

Ігор Сікорський — творець перших у світі літаків: чотиримоторного "Руський витязь", важкого чотиримоторного бомбардувальника і пасажирського літака "Ілля Муромець", трансатлантичного гідроплана і серійного гелікоптера одногвинтової схеми.

Костянтин Арцеулов і Володимир Дибовський – українські льотчики, які першими навчилися виводити літаки з вільного падіння штопором.

Євграф Крутень – заклав підвалини тактики винищувальної авіації, на які спираються і сьогоднішні прийоми повітряного бою.

Редакція "Першого Криворізького" вітає з професійним святом тих, кому підвладні безкраї небесні простори. Зі святом, наші захисники!


Посилання скопійовано в буфер обміну