ВР прийняла законопроєкт про удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності

ВР прийняла законопроєкт про удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності

Фото: Первый Криворожский

30 березня Верховна Рада України підтримала проєкт Закону про внесення змін до законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності.

Нагадаємо, що сьогодні Верховна Рада України звільнила Міністра фінансів України.

За законопроєкт №3260 проголосувало 267 народних депутатів.

Вищезазначений законопроєкт подав Кабінет Міністрів України.

Зазначимо, що у ЗМІ через націоналізацію приватбанку цей законопроєкт назвали «антиколомойський». Головною метою цього закону медіа вважають унеможливлення повернення ПриватБанку олігарху Ігореві Коломойському.

У пояснювальній записті автори законопроєкту пишуть, що законопроєктом №3260 пропонується унормувати питання у сфері банківської діяльності та здійснити:

1) удосконалення регулювання діяльності банків, зокрема шляхом надання Національному банку необхідних інструментів впливу у цій сфері;

2) встановлення особливостей судового провадження у справах щодо оскарження рішень Національного банку про віднесення банку до категорії неплатоспроможних, про відкликання у банку банківської ліцензії та ліквідацію банку, рішень Фонду про запровадження тимчасової адміністрації у банку, про початок процедури ліквідації банку, про затвердження плану врегулювання та будь-яких інших рішень, прийнятих на його виконання, а також рішень щодо призначення уповноважених осіб Фонду, делегування їм повноважень, рішень Кабінету Міністрів України про участь держави у виведенні неплатоспроможного банку з ринку, рішень Міністерства фінансів України, прийнятих на виконання таких рішень Кабінету Міністрів України, а також встановлення чітких законодавчих приписів щодо неможливості зупинення або припинення розпочатих на підставі таких рішень процедур;

3) удосконалення регулювання ліквідаційної процедури банків, механізму відшкодування збитків (стягнення шкоди ) з пов’язаних з банком осіб та інших осіб, якими банку та кредиторам банку були завдані збитки (нанесена шкода), розширення та удосконалення механізмів участі держави у виведення банку з ринку.


Коментарі (2)

kosmos

23:42, 30 березня 2020

Ага , там в основном мобрались законы от МВФ принимать , т.е. под принимают законы фактически под стволом МВФ , ну это они сами так говорят , смешно так говорят , да ?

zorro.

01:09, 31 березня 2020

Ты нажрался стекломоя , языком не повернешь , зараза , что ты понимаешь вообще недоразвитое , закрыли ПНД так ты тут теперь , идиот .

Посилання скопійовано в буфер обміну