Кудрявцеви повинні відповісти за усе, що зробили — бабуся криворожанки Аміни Менго

Кудрявцеви повинні відповісти за усе, що зробили — бабуся криворожанки Аміни Менго

Фото: Первый Криворожский

Сьогодні, 30 травня, пройшло чергове засідання апеляційного суду по справі маленької криворожанки Аміни Менго.

Про це повідомляє "Першому Криворізькому" із залу суду журналістка, яка слідкувала за розглядом справи у суді першої інстанції.

Обвинувачувані були присутні на засіданні у режимі відео-конференції.

Нагадаємо, прийомних батьків Амін Менго Тетяну та Юрія Кудрявцевих звинувачують у нарузі над останками її тіла. 3 червня 2017 року прийомна мати Аміни Менго Тетяна Кудрявцева заявила в поліцію про зникнення Аміни, якій на той момент було 7 років. 4 червня 2017 року правоохоронці у двох водоймах біля Кривого Рогу виявили останки тіла дівчинки та металеву скриньку, в якій спалювалося тіло дитини.

На засідання не з’явився адвокат обвинуваченої Олексій Горін. За словами другого адвоката обвинуваченої Тетяни Кудрявцевої, Сергія Митрошина, Горін знаходиться у ЗСУ. Кудрявцева сказала, що вона проти проведення засідання без Горіна. Представники сторони захисту, адвокат обвинуваченого Кудрявцева Олег Ткаченко та Сергій Митрошин підтримали позицію Тетяни Кудрявцевоі.

Представниця органів опіки, Ірина Чуйко, зазначила, що це буде затягуванням справи. Прокурорка Олена Велегура теж сказала, що засідання можна проводити, тим паче, що двоє адвокатів присутні.

Судді постановили продовжити засідання без адвоката Олексія Горіна.

Олег Ткаченко надіслав до суду додатки до апеляційної скарги за день до проведення судового засідання. Судді повідомили, що вони долучені до матеріалів справи.
Адвокат обвинуваченого зазначив, що у доповненнях він вказав, що інші учасники справи, зокрема обвинувачувані, мають ознайомитися з доповненими матеріалами.

Суддя запитала, чи надсилав адвокат Ткаченко доповнення до апеляційної скарги іншим учасникам процесу. Він відповів, що це повноваження суду.

Адвокат Сергій Митрошин сказав, що йому потрібен час на ознайомлення.

Тетяна Кудрявцева теж висловила бажання ознайомитися з цими матеріалами.

Елла Менго сказала, що представники захисту затягують справу. Ірина Чуйко підтримала позицію Менго. Такої ж думки і прокурорка Олена Велегура.

Юрій Кудрявцев сказав, що потрібен час на ознайомлення.

Члени колегії суддів постановили продовжити розгляд апеляційної скарги.

Олег Ткаченко зазначив, що спалення не може вважатися саме глумлінням (наругою) над тілом.

Юрій Кудрявцев просив суд не брати до уваги показання, які були на ранній стадії досудового розгляду, коли він був у статусі свідка, а не обвинувачуваного.

Зараз Тетяна Кудрявцева знаходиться у карцері. Тетяна Кудрявцева сказала, що його чоловіка правоохоронці утримували більше доби і саме після цього було отримане «зізнання». Ще вона попросила суд змінити запобіжний захист на цілодобовий домашній арешт.

Сергій Митрошин підтримав апеляційну скаргу своїєі підзахисної. Оскільки його підзахисну перемістили до карцеру, то вона навіть не мала можливості належним чином підготуватися до судового засідання.

Ірина Чуйко не підтримала апеляційну скаргу: «Держава довірила Кудрявцевим п’ятьох дітей, позбавлених батьківського піклування. Подружжя знехтувало своїми обов’язками, вони не виконали обов’язок і не зберегли життя Аміни Менго. Вони вирішили приховати причину та факт смерті Аміни. Вони спалили тіло дитини та приховали від державних органів. А наступного дня заявили, що дитина начебто зникла. Пізніше Кудрявцев розповів про механізм вивезення тіла дитини та як затопили та знищили тіло дитини».

Ірина Чуйко вважає, що Кудрявцеви намагалися приховати причини смерті дитини: «Не можна просто спалити дитину і понести за це мінімальне покарання. Прошу суд відмовити в задоволенні апеляції».

Елла Менго теж не підтримала задоволення апеляції: «Моя Аміна в землі, дитини немає. Вони повинні відповісти за усе, що зробили».

Прокурорка Олена Велегура відзначила, що усі докази, які долучені до матеріалів справи — є достовірними.
Вона теж вважає, що апеляційна скарга Кудрявцевих не підлягає задоволенню: «Факт наруги над тілом дійсно був. Тому дії обвинувачуваних за статтею про наругу над тілом кваліфіковані правильно».

Суд перейшов до дослідження доказів.

31 травня о 12:00 суд продовжить досліджувати матеріали справи.


Представники прокуратури вважають, що Кудрявцеви могли навмисне вступити в змову, щоб не позбутися виплат на дітей (раніше вони мали дитячий будинок сімейного типу).

Аміну Менго поховали у червні 2020 року після завершення всіх судово-медичних експертиз.

Тетяну Кудрявцеву судили за скоєння злочинів, передбачених:
частиною 3 статті 297 ККУ наругу над тілом померлого за попередньою змовою;
частиною 2 статті 383 ККУ надання свідомо неправдивих показань;
частиною 2 статті 384 ККУ надання явно неправдивих показань потерпілих виходячи з корисливих мотивів та штучне створення доказів.

Юрія Кудрявцев судили за скоєння злочинів, передбачених:
частиною 3 статті 297 ККУ наругу над тілом померлого за попередньою змовою;
частиною 2 статті 384 ККУ надання явно неправдивих показань потерпілих виходячи з корисливих мотивів та штучне створення доказів.

Оперативно тут: https://t.me/news_1kr
Обговорення у чаті: https://t.me/chat1krua

Ссылка скопирована в буфер обмена