Замість суконь у криворізькому ательє шиють розвантажувальні жилети і підсумки

Замість суконь у криворізькому ательє шиють розвантажувальні жилети і підсумки

Фото: Первый Криворожский

Кожен громадянин сам обирає, як допомогти українській армії. У Кривому Розі роботи для волонтерів багато. Є навіть люди, які жертвують бізнесом і працюють заради перемоги кожного дня.

Хто у місті шиє розвантажувальні жилети, плитоноски та інше обмундирування та як допомогти солдатам своїми силами — у матеріалі 1kr.ua

Майстерка індивідуального пошиву Світлана Тарасова, яка у Кривому Розі мала ательє з пошиву суконь. Посміхається: сукні поки “відставили”, тепер ательє — цех з виробництва розвантажень, теплого одягу та інших елементів амуніції військовослужбовців.
На другий день вторгнення Росії Світлані подзвонив волонтер Денис Скворцов і попросив про таку допомогу. Всі кравчині погодилися, і тепер за день шестеро майстринь у ательє Світлани створюють 10 розвантажень для бійців та декілька плитоносок — чохлів для бронеплит.

Розвантажувальний жилет — елемент одягу, призначений для комфортного носіння великої кількості дрібних речей і для зниження навантаження на хребет при носінні вантажу.


Робота — досконала, це підтверджують бійці ТрО. Вони перевіряють якість розвантажень, плитоносок, підсумків, аптечок, балаклав і теплого одягу, які шиють в ательє.У перші дні повномасштабного вторгнення Росії всі трохи панікували, тому що бронежилети, розвантаження і каски зникли з полиць магазинів України та онлайн. Попит на розвантаження, балаклави й інших теплий одяг для солдатів виріс шалено. Денис домовився зі Світланою про пошиття розвантажувальних жилетів та іншого обмундирування і став шукати тканину, фастекси й липучки.

У перші дні війни магазини давали нам тканину безкоштовно. Потім ентузіазм трохи закінчився, що цілком зрозуміло, - говорить волонтер і депутат міськради Денис Скворцов. - Тоді декілька днів поспіль ми з помічниками витрачали на тканину від 5 до 7 тисяч гривень. Я кинув реквізити рахунків у соцмережі, і люди, які мені довіряють, допомагали. Згодом ми вийшли на склади з тканиною в Одесі. Там за 20 тисяч гривень ми домовились купити 300 метрів тканини для бафів, толстовок і розвантажень.Бафи і теплий одяг, який шили майстрині в криворізькому ательє, Денис з помічниками відправляли захисникам у Донецьку й Луганські області, а також розвозили на криворізькі блокпости. Волонтер каже, що у ательє вирахували собівартість комплекту теплого одягу кофта+баф=110 гривень. Для порівняння, одну теплу чоловічу толстовку в магазині можна купити щонайменше за 500 гривень.Згодом, після одягу, стали шити розвантажувальні жилети і аптечки. Якість тестують бійці ТрО і військові медики.


Кожна майстриня виконує свою задачу, - розповідає про нинішню організацію праці у салоні Світлана. - Якщо в ательє індивідуального пошиву майстер працює над виробом від початку до кінця, тут ми працюємо бригадою. Іноді отримуємо замовлення у сотнях розвантажень. Ми їх тестуємо: кладемо 15 кілограм ваги (приблизно стільки важить обладнання, яке бійці кладуть в розвантаження), якщо рветься — допрацьовуємо. Потім їх повторно перевіряють військові.

Світлана розказала “Першому Криворізькому” , як відрізнити якісне розвантаження від неякісного.У Кривому Розі нині вже ніде дістати тканину зелених кольорів. Тому розвантаження, бафи і балаклави роблять переважно чорного кольору. Якщо ви знаєте, де знайти тканину зелених відтінків — зв’яжіться з редакцією через аккаунт в Instagram чи Facebook, і ми передамо інформацію в ательє. Спорядження і одяг чорного кольору НЕ радять
використовувати військовим ЗСУ і бійцям ТрО. Фельдшер ТрО Кривого Рогу Сергій, який просить не називати його прізвище із безпекових міркувань, пояснив, чому чорний одяг військовим треба принаймні притрусити землею і зробити “пильним”.

Основна причина — чорний колір рідко зустрічається у природі і є мішенню для ворога.Також в ательє навчилися робити плитоноски, зйомні кармани на кліпсах, укріплювати і підсилювати бронежилети.Якщо Ви шукаєте розвантаження, плитоноску, теплий одяг, бафи, балаклави або підсумки — Світлана, майстрині і Денис спробують вам допомогти. Звернутись можна за номером 0980392323 або писати Денису Скворцову у фейсбуці. Необхідні предмети продають за собівартістю — ціна залежить від тканини з якої пошили виріб. Тобто вартість розвантажень з різних тканин буде різною, але приблизно до 600 гривень.

Денис говорить, що для кравчинь організували достойні умови праці, перекуси, обіди, і оплату праці. Ательє (читайте — захисники) потребують допомоги: не вистачає тканини Грета (не менше 215 г/м2), стропів, липучок (5 см) і фастексів. Всі, хто може допомогти із закупівлею матеріалів для розвантажень, можуть телефонувати за номером 0980392323 або писати 1kr.ua в особисті повідомлення facebook чи Instagram.


Також можна допомогти грошима на придбання необхідних матеріалів. Отримувач: Денис Скворцов. Реквізити: 4149629312307333Думаю, роль волонтерів у забезпеченні нас обмундируванням — 99,9%, - говорить боєць тероборони Макс Трач. - Держава, на мою думку, не була готова до такої кількості добровольців, тому для бійців тероборони і Збройних Сил частину необхідних речей знаходять неймовірні волонтери.


Думаю, дуже скоро ми почнемо готувати нову літню колекцію і надавати послуги індивідуального пошиву — а жилети і плитоноски відійдуть у минуле, - впевнена Світлана
.Редакція поділяє її точку зору. Перемога за Україною!

Фото: Даніїл Токмаков

Видео: Даніїл Токмаков

Редактор: Софія Скиба

Ссылка скопирована в буфер обмена