Ми всі різні: криворіжці із синдромом Дауна розвіюють міфи про «хворобу»

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Жовтень — місяць обізнаності про людей із синдромом Дауна. У Кривому Розі щороку народжуються діти, які живуть із цією генетичною аномалією.

Спеціальних закладів, які б фахово займались повною підготовкою людей із синдромом Дауна до дорослого життя, у Кривому Розі немає, чим переважно займаються громадські активісти. У нашому місті 9 років працює Благодійна Організація «Сонячні діти Криворіжжя», яка допомагає батькам і дітям із синдромом Дауна.

Усі вони мають шанс на повноцінне життя завдяки постійній підтримці батьків, медиків, соціальних працівників. Але зараз, за словами батьків сонячних дітей старшого віку (16+), гостро стоїть питання щодо організації умов для отримання вищої освіти для людей із ментальною інвалідністю та працевлаштування.

Нині медицина, на відміну від радянської, не вважає наявність додаткової хромосоми у 21-й парі хворобою. Тепер таку аномалію прийнято називати синдромом. Не хворобою, бо хвороба — тимчасовий стан, його можна змінити.

  • Діти із синдромом Дауна здатні навчитись обслуговувати себе самі і можуть працювати.
  • Синдром Дауна — це генетична аномалія. Це не хвороба.
  • Вона не передається оточуючим.
  • Народити дитину із генетичною аномалією — додатковою хромосомою у 21 парі — можуть жінки будь-якого віку, ймовірність підвищується у жінок, яким більше 35 років.
Криворізькі навчальні заклади запрошують людей, які живуть із цією генетичною аномалією, на зустрічі, проводять спільні заходи і зустрічаються під час різних міських активностей.

Місцевий бізнес надає можливість людям із інвалідністю спробувати себе у різних професіях — баристи, піцейоли, офіціанта, сортувальника.

Благодійна організація «Сонячні діти Криворіжжя» святкує 9 років із дня заснування. Редакція вітає представників і представниць БО і бажає наснаги на подальші проєкти!

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
31 мин

Все хорошо

01 : 37

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com