Ми всі різні: криворіжці із синдромом Дауна розвіюють міфи про «хворобу»
Фото: Первый Криворожский
Спеціальних закладів, які б фахово займались повною підготовкою людей із синдромом Дауна до дорослого життя, у Кривому Розі немає, чим переважно займаються громадські активісти. У нашому місті 9 років працює Благодійна Організація «Сонячні діти Криворіжжя», яка допомагає батькам і дітям із синдромом Дауна.
Усі вони мають шанс на повноцінне життя завдяки постійній підтримці батьків, медиків, соціальних працівників. Але зараз, за словами батьків сонячних дітей старшого віку (16+), гостро стоїть питання щодо організації умов для отримання вищої освіти для людей із ментальною інвалідністю та працевлаштування.
Нині медицина, на відміну від радянської, не вважає наявність додаткової хромосоми у 21-й парі хворобою. Тепер таку аномалію прийнято називати синдромом. Не хворобою, бо хвороба — тимчасовий стан, його можна змінити.
- Діти із синдромом Дауна здатні навчитись обслуговувати себе самі і можуть працювати.
- Синдром Дауна — це генетична аномалія. Це не хвороба.
- Вона не передається оточуючим.
- Народити дитину із генетичною аномалією — додатковою хромосомою у 21 парі — можуть жінки будь-якого віку, ймовірність підвищується у жінок, яким більше 35 років.
Місцевий бізнес надає можливість людям із інвалідністю спробувати себе у різних професіях — баристи, піцейоли, офіціанта, сортувальника.
Благодійна організація «Сонячні діти Криворіжжя» святкує 9 років із дня заснування. Редакція вітає представників і представниць БО і бажає наснаги на подальші проєкти!
Видео: Даніїл Токмаков
jnstonik
20:08, 18 октября 2021
Эти мифи давно развеял и Беня Ахметовым .
Из чертей в книзи.
Spasaisya
21:09, 18 октября 2021
Какие хорошенькие детки
Ирбис
21:36, 18 октября 2021
Пора уже было бы и в редакцию одного, такого, пригласить, чтобы статьи им писал.