Випускники звільняються від ДПА, але мають право пройти її за бажанням, - МОН

Випускники звільняються від ДПА, але мають право пройти її за бажанням, - МОН

Фото: Первый Криворожский

Випускники у 2021 році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації. Водночас вони зберігають за собою право пройти її за власним бажанням. Це прописано у Законі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) (щодо окремих питань завершення 2020/2021 навчального року)».

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що законодавством не передбачено вибіркове звільнення від проходження ДПА (незалежно від її форми) з якогось одного чи кількох предметів. Так само закон не звільняє від проходження ЗНО здобувачів освіти, які планують вступати до закладів вищої освіти у 2021 році.

Нагадаємо, що у Кривому Розі на ЗНО з української мови зареєструвались 7 тисяч осіб.

За бажанням пройти ДПА у закладі освіти (не у формі ЗНО) мають право зокрема:

  • громадяни України, які завершили навчання й отримали документ про відповідний рівень загальної середньої освіти за кордоном;
  • здобувачі освіти, які здобувають загальну середню освіту за вечірньою, заочною, сімейною (домашньою) формами;
  • здобувачі, які перебувають в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах;
  • здобувачі, які проживають на тимчасово окупованій території України, на території проведення антитерористичної операції (на період її проведення);
  • здобувачі, які через поважні причини не брали участі в основній сесії ЗНО та були допущені до проходження додаткової сесії ЗНО, але не змогли через поважні причини взяти участь у ній.

Також за бажанням можна пройти ДПА у закладі освіти або у формі ЗНО.

Здобувачі освіти, які претендують на нагородження Золотою або Срібною медалями та звільнені від проходження ДПА законом, мають право на отримання таких медалей без проходження ДПА.

Також відповідно до наказу МОН від 3 березня 2021 року №273, у 2020/2021 навчальному році від ДПА звільнено учнів 4-х та 9-х класів. Здобувачам освіти, звільненим від атестації, у відповідній графі документа про освіту робиться запис «звільнений(а)».

Здобувачам освіти, які не виявили бажання проходити ДПА, свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти мають бути видані не раніше дати видачі відповідного свідоцтва, зазначеної у ньому.

Здобувачам освіти, які виявили бажання проходити ДПА, свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти видаються після проведення ДПА та відображення її результатів у додатку до свідоцтва, але в будь-якому випадку не раніше дати видачі відповідного свідоцтва, зазначеноїу ньому.

Нагадаємо, що у 2020/2021 навчальному році підсумкове оцінювання результатів навчання учнів можна проводити дистанційно.


Комментарии (5)

Дед Чудодей

10:49, 29 апреля 2021

Надо в Украине вообще отменить образование или обучать детей только чтению и письму как раньше фашисты для нас планировали.

Александр Поль

10:53, 29 апреля 2021

Итальянцы что-то планировали в Украине?

Александр Поль

12:45, 29 апреля 2021

Макконахи нервно курит.jpg

Эзотерик

18:41, 29 апреля 2021

Ага...Это всё придумал Черчилль в 18 году...)))

Ирбис

13:50, 29 апреля 2021

Да, этот сладкий аромат клубники)

Ссылка скопирована в буфер обмена