Альбом безбар’єрних рішень планують створити в Україні

Главное фото новости
Фото: Ілюстрація Перший Криворізький
1kr.ua
Під час роботи над Альбомом безбар’єрних рішень, який створюється в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», вивчать досвід користування громадським простором представників груп з різним рівнем мобільності: людей з інвалідністю, батьків з дітьми до 6 років, громадян старшого віку, велосипедистів та інших. Хто і як вивчатиме — наразі невідомо.

Раніше редакція «Першого Криворізького» розповіла, що 4 березня на міжвідомчому засіданні Кабінету міністрів планували презентувати проєкт Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору.

«...Визначено основні інфраструктурні елементи, які створюють для громадян найбільше бар’єрів для вільного пересування, а отже, потребують найбільшої уваги. Зокрема, учасники фокус-груп відзначали, що найбільші незручності для людей з дитячими візками та на кріслах колісних створюють бордюри, тротуари із запаркованими автомобілями, відсутність автоматичних розсувних дверей, а також відсутність пандусів, зокрема у старих житлових будинках, магазинах та громадських установах. Люди, які пересуваються велосипедами, зважали на недостатню кількість паркувальних майданчиків для цього виду транспорту, а також недосконалість правил дорожнього руху стосовно велосипедів, моноколіс та інших сучасних засобів пересування...», - пише пресова служба Міністерства розвитку громад та територій України.

Коментарі маломобільних людей стануть фундаментом для розробки Альбому безбар’єрних рішень та зроблять його в майбутньому прикладним інструментом для використання у кожній громаді. Його розробить компанія Big City Lab спільно з Міністерством розвитку громад та територій України та громадською організацією «Безбар’єрність» за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft fir Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії. Аналітичну підтримку етапу досліджень здійснює ГО «Урбанина».

Який вигляд та практичну складову матиме цей Альбом — не повідомляється. Проблеми маломобільних городян вивчають вже більше півроку.

«В основі створення безбар’єрного простору лежать принципи формування умов, в яких люди не будуть почувати себе непотрібними, в них не має складатися враження, що їх ігнорують чи не помічають. Тому ми відходимо від старої системи, в якій людина повинна пристосовуватися до існуючих стандартів і умов. Ми прагнемо до того, щоб будівлі, громадський транспорт, послуги були максимально адаптовані для всіх. Простір має бути універсальним. Наразі ми працюємо над цим питанням, зокрема, в межах роботи над «Альбомом безбар’єрних рішень», – говорить Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій.

Нагадаємо, що зараз у Кривому Розі живуть більше 30 тисяч людей з інвалідністю (майже 5% від загальної кількості населення), серед них приблизно 2 500 дітей.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Общество