Лайфхак: як перевірити якість повітря у квартирі?

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Забруднене повітря впливає на стан здоров’я людей, викликаючи онкозахворювання, алергічний риніт, атопічний дерматит, бронхіальну астму та багато інших захворювань. Щоб глобально впливати на промислові викиди, потрібен час і зусилля цілих команд людей, а як можна покращити ситуацію у власній оселі? Редакція «Першого Криворізького» дізнавалася про це у експертів.

Одні із головних показників якості повітря у оселі наявність дрібнодисперсного пилу та вуглекислого газу. Олена Бачинська, лікарка-алерголог вищої категорії київської клініки «Борис», говорить, що у домашньому пилі мешкають кліщі, які можуть викликати такі алергічні захворювання:

 • алергічний риніт (закладений ніс, чхання);
 • атопічний дерматит (висипи);
 • бронхіальна астма (утруднене дихання).

«Мешканці мегаполісів та промислових міст відчувають більшу інтоксикацію, ніж мешканці екологічно чистих регіонів. Тому треба своєму організму допомагати», - говорить Олена Бачинська.

Активісти проєкту громадського моніторингу якості повітря України EcoCity розробили операційну систему для пристрою AirHome, який проводить заміри забруднюючих речовин у повітрі один раз в хвилину і виводить показники на дисплей.

Олексій Трелевський, куратор проєкту «EcoCity», розповідає, що у пристрої використовуються три сенсора — по дрібнодисперсному пилу, вугликислому газу та температурі.

«Приладом можно програмно керувати дистанційно. Наприклад, включенням та виключенням вентиляційних систем автоматично, якщо буде зафіксовано перевищення концентрації одного із показників», - говорить Олексій Трелевський.

Такий прилад можна придбати за 2 тисячі гривень. Але це один із способів контролю якості повітря в оселі. А для покращення якості повітря треба регулярно робити вологе прибирання та провітрювати приміщення.

«Наприклад, якщо у повітрі оселі виріс показник дрібнодисперсного пилу, то треба зробити вологе прибирання або провітрити.

Якщо повітря на вулиці також забруднене, то треба використовувати прилади для очистки повітря. Це особливо актуально для людей, які живуть біля промислових підприємств або автомагістралей»
, - говорить Олексій Трелевський.


Також на якість повітря впливають випари від миючих засобів. Так, коли ми купуємо засоби для прибирання, очікуємо, що вони будуть спростять наше життя. Але багато з них забруднюють повітря в самих приміщеннях, можуть викликати отруєння при потрапляння в організм і завдавати шкоди при вдиханні або дотику до них. Тому експерти радять вибирати засоби для чищення з низьким вмістом летких органічних сполук (ЛОС).


«Дуже багато миючих засобів виділяють шкідливі випари. Також при готуванні їжі у повітря виділяються досить шкідливі речовини. Ці запахи, які ми відчуваємо - це складна органіка, летючі органічні частки. На жаль, в оселі є багато чинників, які впливають на ріст кількості летючих органічних часток», — говорить Олексій Трелевський.

Існує безліч лайфхаків, які допоможуть прибрати оселю без магазинних миючих засобів. Наприклад, приготувати екологічно чистий і універсальний очищувач можна самим. Для цього потрібно:

 • 2 чашки дистильованої води;
 • 1/2 чайної ложки харчової соди;
 • 1 чайна ложка рідкого рослинного мила;
 • 4 краплі будь-якого ефірного масла;
 • 1 чайна ложка бури.

А вода з лимоном добре підходить для очищення скла і різних поверхонь. Але слід пам'ятати, що не треба використовувати цей розчин для чищення натурального каменю.

Створити власний освіжувач повітря також легко. Знайдіть будь-який скляний контейнер з вузьким отвором, очеретяні палички і ефірні олії, які попередньо перемішайте.

Також для покращення якість повітря в оселі потрібно:

 • включати витяжки;
 • слідкувати за станом витяжок на кухні і у ванній кімнаті;
 • використовувати очищувач повітря;
 • використовувати зволожувач повітря.

З радянських часів нам розповідали, що квіти у горщиках у квартирі покращують якість повітря, але це — міф. До того ж, є чимало сортів домашніх рослин, які можуть викликати алергічну реакцію. Перед тим, як поставити вдома домашню квітку, варто проконсультуватись із алергологами або продавцями.

Людям, які мешкають поблизу промислових підприємств, потрібно протягом дня вживати багато води.

Потрібно прибрати з раціону «сміттєву продукти», у складі яких дуже багато хімічних речовин, які додають роботи нашій печінці.


Матеріал підготовлено у рамках проєкту «Дихай. Дій. Ділись», який реалізується за підтримки ГО «Всеукраїнська жіноча єврейська організація «Проект Кешер».



Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Общество