ТОП-5 міфів про синдром Дауна, в які давно пора перестати вірити

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
21 березня у світі відзначають Міжнародний день людини з синдромом Дауна.

Редакція «Першого Криворізького» у цей день вирішила ще раз нагадати авдиторії важливе про синдром Дауна.

Синдром Дауна - це не хвороба, а одна із хромосомних аномалій, яка зустрічається у медицині. Найчастіше дітей із синдромом Дауна народжують жінки віком до 35 років. Людей, які мають синдром Дауна, часто називають сонячними, оскільки ці люди дуже безпосередні, доброзичливі, часто бувають надмірно чутливими та вразливими. Така дитина може народитись у абсолютно здорових батьків - як 20-річних, так і 50-річних.

Нагадаємо, що загальна статистика народжуваності дітей із синдромом Дауна у Кривому Розі – 3-4 дитини на рік, а внутрішньоутробно виявляють 7-10 випадків наявності аномалій.

Міф №1 Синдром Дауна - це хвороба, яку потрібно лікувати

Синдром Дауна - це не хвороба, а особливість розвитку. Вона пов'язана із набором хромосом, з яким людина народжується і живе все життя. Як правило, дитина народжується з 46 хромосомами. Діти ж із синдромом Дауна мають додаткову копію 21-ї хромосоми. Саме вона особливим чином впливає на те, як розвивається тіло і мозок дитини.


Міф №2 Діти з синдромом Дауна зазвичай народжуються у неблагополучних сім'ях

Дитина з синдромом Дауна може народитися в будь-якій сім'ї. Дослідження показують, що ймовірність народження дитини з цією особливістю дещо підвищується у матерів віком старше 35 років.

Міф №3 Люди з синдромом Дауна завжди веселі і товариські

Люди з синдромом Дауна дуже різні. Їм також властиві ті ж самі емоції, що й усім іншим. Вони так само можуть сумувати, ображатися і засмучуватися.

Міф №4 Дитина з синдромом Дауна — завжди тягар для сім'ї

Є безліч щасливих батьків, які виховують дітей з синдромом Дауна. Для них це в першу чергу улюблений син або дочка.

Раніше редакція нашого сайту розповіла про звичайні родини криворізьких дітей із синдромом Дауна.


Зазначимо, що не існує ліків, які поліпшують розвиток, але є успішні методи навчання і програми. За такими займаються і у Кривому Розі. У нашому місті кілька років тому заснували громадську організацію «Сонячні діти Криворіжжя».

Інклюзивна освіта у Кривому Розі - історії успіху


Міф №5 Дітям з синдромом Дауна краще бути у спеціалізованих установах, де є фахівці і медичний догляд

Таке часто радять фахівці, але родини людей, які живуть із синдромом, зауважують, що проживання в закритому закладі (дитячому будинку або інтернаті) завдає серйозної шкоди розвитку будь-якої дитини. А діти з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку ще більш уразливі до такого негативного впливу, ніж інші малюки. Сім'я критично важлива для формування повноцінної і продуктивної особистості.

У Кривому Розі тривають заняття для дітей із синдромом Дауна

17 березня двоє криворіжців, які живуть із цією аномалією, працювали у кав'ярні баристою та офіціантом.

Усі відео створені за підтримки громадської організації «Сонячні діти Криворіжжя». Якщо ви хочете підтримати організацію — ось їхній розрахунковий рахунок UA643052990000026009000403430.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Общество