Що зміниться для автомобілістів та пішоходів в Україні

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Збільшення штрафів за порушення правил дорожнього руху чекають українців. 17 березня, набирає чинності Закон №1231-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху».

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький повідомив на офіційній сторінці у соцмережі, що цей Закон буде мати дійсний вплив на безпеку дорожнього руху й підвищить дисципліну його учасників.

Які зміни чекають українців

Підвищується відповідальність за статтю 130 КУпАП.

Встановлено кримінальну відповідальність статтею 286-1 КК України за вчинення ДТП з потерпілими у стані сп’яніння та умови відбуття покарання за вчинення такого кримінального правопорушення (прибираються більшість можливостей уникнення та пом’якшення покарання).

З 17 березня буде скасовано необхідність залучення свідків під час оформлення поліцейськими матеріалів за статтею 130 КУпАП, за умови застосування поліцейськими засобів фотозйомки (відеозапису).

Також буде скасовано необхідність залучення понятих під час оформлення патрульними і муніципальними інспекторами з паркування будь-яких тимчасових затримань транспортного засобу за умови ведення відео або фото фіксації таких порушень.

У новому Законі уточнено порядок використання фото- і відеотехніки в службовій діяльності поліцейських. Прибрано подвійні трактування норм щодо використання приладу для вимірювання швидкості TruCAM (ст.40 ЗУ «Про НПУ»).

Також збільшаться штрафи за залишення місця ДТП (ст. 122-4 КУпАП) — 3400 гривен або позбавлення права керування від 1 до 2 років або адмінарешт від 10 до 15 діб. А штраф за вчинення ДТП підвищено до 850 гривень.

За вказаною статтею, а також за незупинку на вимогу поліцейського (стаття 122-2 КУпАП) і порушення правил проїзду залізничних перехресть (стаття 123 КУпАП), повторне керування несправним транспортним засобом (стаття 121 КУпАП) чи за керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування, або не пред’явила їх для перевірки, або стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування (стаття 126 КУпАП) судам забороняється застосування малозначності (стаття 22 КУпАП).

Зміняться правила обчислення строку позбавлення права керування: у випадку вчинення водієм повторного порушення під час дії строку позбавлення невідбута частина позбавлення приєднується до нової, а не поглинається, як раніше. Водночас загальний строк позбавлення права керування авто може бути більшим, ніж гранично допустимий – більше 10 років.

Штрафи збільшаться за статтею 121 КУпАП, саме:

 • за керування транспортним засобом без непристебнутого паска безпеки або мотошолому 510 гривень;
 • керування незареєстрованим транспортним засобом або з неналежними йому або ж погано видними ДНЗ — 850 гривень і за повторне — 1700 гривень.

Штрафи за статтею 122 КУпАП зміняться також:

 • перевищення швидкості більш ніж на 20 км/год — 340 гривень;
 • більш ніж на 50 км/год — 1700 гривень;
 • всі правопорушення у межах цієї статті, за які існував штраф 255 гривень — підвищено до 340 гривень;
 • за які існував штраф 425 гривень — підвищено до 510 гривень;
 • порушення, за які існував штраф 510 гривень — до 680 гривень;
 • за створення аварійної ситуації (частина 4 сатті 122) — штраф підвищено з 680 до 1445 гривень або позбавлення права керування транспортним засобом від 6 місяців до 1 року.
Штрафи за статтею 126 КУпАП зміняться, а саме:

 • за частиною 2 (особа не має права керування) — 3400 гривень;
 • за частиною 4 (особа ПОЗБАВЛЕНА права керування) — штраф 20 400 грн, а за повторне порушення протягом року — штраф 40 800 гривень з позбавленням права
 • керування на строк від 5 до 7 років та можливістю оплатного вилучення транспортного засобу.

Підвищаться штраф за статтею 127 КУпАП:

 • для пішоходів — 255 гривень;
 • велосипедистів, водіїв гужового транспорту і погоничів тварин — 340 гривень;
 • У випадку вчинення їх в стані сп’яніння — 680 гривень, а у випадку створення аварійної ситуації — 850 гривень.
У Законі України «Про дорожній рух» з 17 березня буде встановлено обов’язок водія:

 • виконувати передбачені законом вимоги поліцейського, під час зупинки на вимогу поліцейського тримати руки в полі його зору і не виходити з транспортного засобу без дозволу поліцейського;
 • пасажиру перебувати на своєму місці до розпорядження або вимоги поліцейського. На вимогу поліцейського, авто;
 • водію на вимогу поліцейського не просто “пред’явити” посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію та поліс, як раніше, а пред’явити документи у спосіб, що дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в цих документах.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Без тревоги – 1 час 26 мин

Есть угроза

01 : 31

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Украина

Booking.com