Коли в Україні збільшаться штрафи для водіїв та пішоходів

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
17 березня в Україні запрацюють нові штрафи за порушення правил дорожнього руху для пішоходів та водіїв. Президент України Володимир Зеленський 12 березня підписав відповідний закон.

Нагадаємо, що 16 лютого цей документ ВРУ остаточно ухвалила. «За» проголосували тоді 325 депутатів.

Що зміниться для водіїв та пішоходів

За перевищення швидкості від 20 до 50 км/год тепер зможуть штрафувати на 340 гривень, а за перевищення швидкості на понад 50 км/год доведеться заплатити 1700 гривень. За створення аварійної ситуації теж штрафуватимуть на 3400 гривень.

Якщо водій покине місце аварії, йому теж загрожуватиме 3400 гривень штрафу, а також позбавлення права керувати автівкою на 6 місяців. За пошкодження інших транспортних засобів чи дороги доведеться сплатити 1190 гривень.

За водіння без прав штрафуватимуть на 425 гривень, якщо ж прав взагалі немає — штраф буде 3400 гривень. Якщо водія, якого позбавили прав, спіймають на кермуванні, то можуть оштрафувати на 20 400 гривень із позбавленням права керувати транспортними засобами на 1-5 років.

За водіння у нетверезому стані штраф буде 17 000 гривень із позбавленням водійських прав на рік. За повторне порушення упродовж року штраф буде 34 000 гривень із позбавлення водійських прав на три роки.

Якщо водія втретє за рік спіймають на нетверезому керуванні, йому загрожуватиме 51 000 гривень штрафу з позбавленням права на водіння на 10 років із конфіскацією транспортного засобу.

За відмову від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння можуть оштрафувати на 40 800 гривень.

Також посилюється адміністративна відповідальність за порушення правил дорожнього руху пішоходами та велосипедистами. За перехід дороги у невстановленому місці їх можуть оштрафувати на 255 гривень.

Згідно зі змінами до Кодексу про адмінпорушення, до 510 гривень планують збільшити штраф за:

  • відсутність шолома у мотоцикліста;
  • непристебнуті ремені безпеки;
  • водіння автівкою, яка не зареєстрована чи не перереєстрована в Україні в установленому порядку;
  • за водіння автівки без номерного знаку чи неправильний номерний знак;
  • неосвітлений номерний знак;
  • порушення правил переїзду перехресть, зупинок, обгону, проїзд на заборонний сигнал світлофора.

А за ненадання переваги «швидким» та інших аварійно-рятувальним службам можуть оштрафувати на 680 гривень.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Украина