У Кривому Розі на кладовищах облаштують почесні поховання полеглих воїнів

У Кривому Розі на кладовищах облаштують почесні поховання полеглих воїнів

Фото: Первый Криворожский

Сьогодні, 27 січня, депутати міської ради Кривого Рога прийняли рішення облаштувати почесні поховання для полеглих воїнів на кладовищах Центральне, Всебратське, Веселі Терни, ПівнГЗК, Новокраматорівки.

Про це журналістам сайту «Перший Криворізький» стало відомо під час пленарного засідання міськради.

Депутатка від партії «Сила людей» Світлана Сова раніше подала проєкт рішення «Про створення тимчасової контрольної комісії з розробки рішення «Про відведення сектору для почесних поховань загиблих військовослужбовців, учасників АТО та ООС» на кладовищі «Центральне».

Але на початку пленарного засідання більшість депутатів не підтримали винесення на порядок денний цього питання.

Члени постійної депутатської комісії з питань ветеранів та родин полеглих воїнів, без вісти зниклих, винесли на розгляд проєкт рішення стосовно облаштування почесних поховань на кладовищах Центральне, Всебратське, Веселі Терни, ПівнГЗК, Новокраматорівки.

Цей проєкт представляла голова цієї комісії, депутатка від «Блоку Вілкула «Українська перспектива» Вікторія Самойленко.

Депутатка Світлана Сова від партії «Сила людей» зазначила, що її колега Вікторія Самойленко внесла проєкт на розгляд пізніше, ніж це передбачено законодавством, а вона виносила аналогічний проєкт за регламентом — за 10 днів його опублікували на сайті виконкому міськради.

Світлана Сова пояснила, що її проєкт, та проєкт Самойленко різні і теж був узгоджений із членами родин полеглих героїв. Сова пропонувала визначити юридичний статус військового поховання, а Самойленко — відвести місця для поховання.

Зазначимо, що у 2019 році Світлана Сова теж займалася питанням облаштування почесних поховань і ініціювала створення тимчасової комісії з розробки рішення «Про відведення сектора для почесних поховань полеглих військових, учасників АТО та ООС на кладовищі «Центральне».

На сьогоднішньому пленарному засіданні більшість депутатів міськради підтримали проєкт рішення Самойленко про облаштування почесних поховань на кладовищах Центральне, Всебратське, Веселі Терни, ПівнГЗК, Новокраматорівки.

Було вирішено створити комісію по відведенню секторів для таких поховань. У складі цієї комісії будуть депутати міськради, вони радитимуться із рідними полеглих героїв.

Під час обговорень депутатка міськради від «Сили людей» Наталія Шишка назвала «казусом початківців» те, що під час доопрацювання проєкту рішення внесли її пропозицію про приведення проєкту у відповідність до закону України про поховання і поховальну справу, проти якої напередодні проголосували члени комісії з питань ветеранів та родин полеглих воїнів, без вісти зниклих.

«Проєкт рішення винесли на розгляд із порушенням регламенту, його не опублікували, аби усі могли з ним ознайомитися», — зазначила Шишка.

Ссылка скопирована в буфер обмена