Ворожіння на День Катерини

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
7 грудня християни відзначають День Катерини. За повір’ям Свята Катерина допомагає самотнім та незаміжнім дівчатам знайти судженого, тому цей день ще вважається святом дівочої долі.

Читайте про прикмети на День Катерини.

Зазвичай цього дня дівчата ворожать та ходять до церкви. Перед іконою Святої Катерини дівчата ставлять свічку, а ввечері ворожать на долю.

Дівчата зрізають гілку вишневого дерева і ставлять у воду біля ікони. Якщо до свята Маланки вишня зацвіте, то дівчина невдовзі вийде заміж.

Раніше дівчата виходили ввечері на вулицю і близько підходили до вікон житла, аби почути про що розмовляють у будинку. За характером розмови дівчата могли визначити свою долю.

Ще один спосіб ворожіння — на стіл треба розкласти каблучку, хрест, стрічку, хустинку та накривають їх тарілками, аби інші не бачили, що під ними.

Дівчата по черзі піднімають тарілки. Та, під чиєю тарілкою опинялася стрічка, знала, що ще рік буде незаміжня, а та молодиця, яка діставала каблучку, навпаки — скоро вийде заміж. Вважалося, що та, яка витягне хустину — буде покриткою (дівчиною, яка народить позашлюбну дитину, - авт.), а та з дівчат, яка дістане хрест — помре.

Якщо незаміжній дівчині кортіло дізнатися який чоловік буде у неї (заможний або бідний), тоді у миску насипали крупу і вкидали до неї золоті, срібні та залізні каблучки. Яку діставала самотня, така і доля, вірили, і чекала на неї.

А ви будете ворожити переддень Святої Катерини?


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.