Увага: важливі зміни ПДР затвердив Кабмін

Увага: важливі зміни ПДР затвердив Кабмін

Фото: By jwvein

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Нова редакція ПДР набула чинності з дня опублікування постанови № 1105, 17 листопада.

Редакція «Першого Криворізького» розповість про зміни у ПДР для водіїв, пішоходів та пасажирів.

Зазначимо, що нова редакція ПДР передбачає, що на дорозі із смугою для маршрутних транспортних засобів дозволяється рух та зупинка велосипедистів.

Зміни для водіїв:

  • Виключено положення, яким особі, яка навчає водінню, дозволялось не пристібатися ременями безпеки, якщо за кермом учень.
  • Мотоцикли з боковим причепом тепер належать до категорії А замість В1.
  • Транспортні засоби (за винятком автобусів), які використовуються для навчання (раніше мова йшла лише про автомобілі) повинні бути обладнані додатковими педалями зчеплення (у разі коли конструкція ТЗ передбачає педаль зчеплення), акселератора (у разі коли конструкція ТЗ допускає можливість обладнання такою педаллю) і гальмування, дзеркалом або дзеркалами заднього виду для спеціаліста з підготовки водіїв.
Зміни для пішоходів та пасажирів:

  • Визначено, що у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи.
  • Пасажири, користуючись транспортним засобом, повинні під час пересування на ТЗ, користуватися засобами пасивної безпеки (підголовниками, ременями безпеки, де їх установка передбачена конструкцією), крім пасажирів з інвалідністю, фізіологічні особливості яких унеможливлюють користування ременями безпеки), а на мотоциклі і мопеді - в застебнутому мотошоломі.
Читайте також: Не їдь занадто швидко, - патрульні та юні криворіжці нагадали про ПДР

Комментарии (6)

Meндeлeeв

20:00, 19 ноября 2020

как раз для тех кто лепит на стекло знак "У" мол бландынка за рулем, коллега на работе уже получил протокол, сыну прилепил, пока опыта маловато, копы тормознули и поинтересовались если У то где дополнительное оборудование?

Александр

02:42, 20 ноября 2020

Реформировали,реформировали,реформировали и наконец то пришли к тем терминам что были ещё при совке.Как был мотоцикл -"А",так им и остался.Были на учебных дублирующие сцепления и тормоза--вернули. Не пристёгивались инструктора и инвалиды--теперь не будут пристёгиваться..Интересно Кабінет Міністрів України в ПДД раньше вникали ??

Майор Томин

07:40, 20 ноября 2020

ТРИНАДЦАТЫЙ, потому что при Союзе было всё самое лучшее.

Александр

10:08, 20 ноября 2020

Вопрос не в лучшем, вопрос в том что сначала отменили,перековеркали и вернулись на начальную позицию.Хорошая была песня--Наши руки не для скуки...

Трамвайчик

08:05, 20 ноября 2020

Потому что сначала повые...лись, типа раз советское - знач устаревшее и не европейское, а потом оказалось что тупые мозги ничего лучшего родить не могут, только испортить. И по-тихому вернулись к былому, ещё и подав это как свои заслуги.

Лeдькa

08:31, 20 ноября 2020

Александр, читайте внимательно. НАОБОРОТ теперь инструктора ДОЛЖНЫ пристегиваться

Ссылка скопирована в буфер обмена