Прибуток ПриватБанку сягає 56% від усього банківського прибутку в Україні

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Національний банк України опублікував звіт, згідно якого у січні – вересні 2020 року банки отримали 37,6 мільярдів гривень чистого прибутку, що на 22% менше аналогічного періоду минулого року, коли банківський сектор заробив понад 48 мільярдів гривень.

Причини падіння доходів банків вбачають у зниженні бізнес-активності через карантин і пандемію коронавірусу. Також на сайті регулятора йдеться про те, що станом на 1 жовтня 2020 року з 74 платоспроможних банків 62 банки були прибутковими та отримали чистий прибуток 40,8 мільярди гривень, що перекрило збитки 12 банків на загальну суму 3,2 мільярди. Найбільш прибутковий банк за 9 місяців 2020 року — ПриватБанк. Його прибуток становить 21,3 мільярди гривень, або 56,6% від усього прибутку українських банків.

Читайте також: Що готує українцям бюджет 2021 року

Проте, окрім прибутків, ПриватБанк також має низку судових позовів, спрямованих на повернення банку його колишнім власникам, а також на повернення депозитів компаніям Суркісів на загальну суму у 350 мільйонів доларів.

Зокрема, як повідомляє НВ, Геннадій Боголюбов подав проти ПриватБанку одразу чотири позови. При цьому три позови з них призупинені, а подальший розвиток отримав лише позов, який ще знаходиться на розгляді — про визнання права власності на акції ПриватБанку. Цей позов розглядає суддя Олена Чинчин, яка також веде справу Олександра Дубілета з аналогічним предметом позову — повернення у своє володіння 2,5% акцій ПриватБанку.

Паралельно з позовами Боголюбова, рада НБУ переслала заяви профспілки ПриватБанку, яку пов’язують із Ігорем Коломойським до правоохоронних органів. Інвестиційний банкір Сергій Фурса пише, що профспілка ПриватБанку — це троянський кінь, який, перебуваючи у структурі банку, відстоює інтереси колишніх власників банку.


Читайте також: які монети і купюри вийшли з обігу в Україні

Разом з тим, як передає Interfax-Україна, Київський апеляційний суд відмовив державному ПриватБанку у клопотанні зупинити дію/виконання ухвали судді Печерського районного суду Києва Сергія Вовка на користь Суркісів. Й зобов’язали банк обслуговувати депозити британських компаній, пов’язаних з українськими бізнесменами, заборгованість по яких оцінюється у $350 мільйонів. Й вирішив призупинити будь-які апеляції про справі до рішення Верховного суду України.

Нагадаємо, що згідно із розслідуванням агентства Kroll, гроші на депозитах англійських компаній Суркісів виявилися кредитами, які ПриватБанк видав своїм пов’язаним особам в 2008—2010 році.
Таким чином, наразі у судах й на політичній арені йде битва за найприбутковіший банк в Україні. Частка прибутковості якого серед усіх українських банків сягає майже 57%.


Автор Денис Шабанін, матеріал зроблено у рамках навчання у програмі "Економіка, ринки та аналіз даних Центру журналістики Київської школи економіки".
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.