Українці вимагають від ВРУ розслідувати дії терористів, причетних до загибелі криворжців на борту Іл-76

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Рідні та близькі загиблих українців, які були на борту військово-транспортного літака Іл-76, вимагають, аби Верховна Рада розслідувала дії терористів, які причетні до загибелі наших земляків на борту Іл-76.

Про це повідомив Віталій Погосян, адвокат рідних воїнів, які загинули на борту Іл-76.

Адвокат та рідні загиблих на борту Іл-76 підписав звернення до Верховної Ради щодо створення тимчасової слідчої комісії і розслідування дій приватної військової компанії «Вагнер». Це російська військова структура,створена у 2013 році. До її складу входять найманці.

Нижче редакція публікує текст звернення рідних воїнів, які загинули на борту Іл-76 до ВРУ:

«Ми не можемо залишити безкарними тих, хто вбивав наших воїнів, та повинні прикласти зусилля, щоб винні понесли відповідальність. Слідство не може тривати роками, якщо є очевидні фігуранти та загальновідомі обставини.

Ми, батьки, дружини, сестри та брати українських воїнів, які загинули, захищаючи Україну у найбільш важкий період російської агресії, з гірким подивом читаємо в різноманітних ЗМІ шокуючу інформацію про те, що операція з вивезення в Україну російських найманців, і бійців ПВК «Вагнер» була зірвана.

Це не просто бійці одіозного підрозділу найманців. Це люди, які вбивали наших рідних, воювали проти нашої армії на Донбасі в 14-15 роках. Це військові злочинці, які вчинили безліч кривавих злочинів на території України. Частина з яких стали найбільш трагічними сторінками цієї війни.

Ми не зацікавлені в скандалах, спекуляціях і появі десятків непідтверджених версій. Нам потрібна правда, і чітке розуміння того, що держава виконує свої функції щодо захисту закону, своїх громадян, своїх воїнів, і служить торжеству справедливості - а не навпаки. Бо непокаране зло має властивість повторюватись знову, і що найгірше - нагадувати про себе тим людям, хто раніше пережив від нього біль втрати своїх близьких.

Тому ми вимагаємо справедливості і встановлення істини.

За наявними даними йдеться про осіб, причетних до збиття українського військового літака "Іл-76" у Луганську 14 червня 2014 року, внаслідок чого було вбито 49 синів нашої України.

Ми вимагаємо розслідування причетності Вагнерівців до загибелі наших синів на найвищому рівні держави!

З цією метою ми вимагаємо створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України. І ми наполягаємо на тому, щоб така ТСК розпочала свою роботу негайно. Ігнорування наших вимог, як і вимог активної, небайдужої частини суспільства буде наругою над пам'яттю загиблих захисників України.

Ми вимагаємо притягнути до відповідальності тих, хто безпосередньо виконав наказ і вбив наших дітей та чоловіків.

І це потрібно не лише нам. Це потрібно Україні. Ми вимагаємо правди
».

Нардеп Ар'єв говорить, що спецоперація із затримання "вагнерівцев" дійсно була запланована українськими спецслужбами, але була зірвана.

Нагадаємо, що 14 червня 2014 року у небі над Луганськом терористи збили військово-транспортний літак, на борту якого були 9 членів екіпажу та 40 військових. Серед них були і шестеро мешканців Кривого Рогу. Генерал-майора Віктора Назарова суд визнав винним у службовій недбалості, яка призвела до загибелі на борту літаку наших земляків, але він не погодився з таким рішенням суду і подав апеляцію. Апеляційний суд другий рік слухає справу.

Володмир Ар'єв, народний депутат України, говорить, що за словами одного з членів угрупування «Вагнер» вони збили військово-транспортний літак Іл-76, на борту якого були 9 членів екіпажу та 40 українських військових. Членів цього угрупування, за даними нардепа, планували привезти до України, але операція була зірвана.

«Вагнерівці» мали вилітати через Білорусь на Стамбул 25 липня за квитками взятими за 10 днів до того. Проте, рейс за невідомих причин, які ще треба встановити, не відбувся і був перенесений, бойовики залишилась в Білорусі, а 29 липня вони були затримані місцевим КГБ. У наступні 4 дні операція була злита», - повідомляє нардеп.

Також нардеп пише, що серед терористів був Сергій Павленко, уродженець Одеської області:

«Його російський паспорт і орденські книжки медалей «За отвагу», які він у 2016 та 2018 році отримав від Володимира Путіна. У розмові з вербувальником Павленко, громадянин РФ, зізнається, що перебував в диверсійній групі, яка 14 червня 2014 року збила ІЛ-76. Загинули 40 бійців 25 бригади і 9 членів екіпажу.

Є й інші бойовики, які розповідали вербувальнику про свою інтервенцію в Україну з території Російської Федерації. Андрій Сердюков, громадянин РФ, уродженець Смоленської області. Ще один бойовик. Олександр Руденко. Уродженець Брянської області. Громадянин РФ. Перебував на Луганщині у 2014-16 роках в складі БТГ «Стєпь», причетної до збиття кількох українських військових суден. Нагороджений медалями за Крим, відзнаками так званої ДНР та має військовий квиток терористичного угрупування ДНР. Теж варто послухати фрагмент розмови».Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
31 мин

Все хорошо

01 : 13

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Украина

Booking.com