Генерала Назарова засуджено. Вирок у справі ІЛ-76

Генерала Назарова засуджено. Вирок у справі ІЛ-76

Фото: Первый Криворожский

Генералу Віктору Назарову оголошено вирок. 7 років позбавлення волі.

Нагадаємо, його звинуватили у службовій недбалості, яка призвела до загибелі 40 військовослужбовців та 9 членів екіпажу.

Читайте також: Покарати не можна помилувати. Де суд поставить кому у справі генерала Назарова

Сьогодні, 27 березня, у Павлоградському міськрайонному суді суддя Наталя Самоткан винесла вирок генерал-майору Віктору Назарову:

«Назаров Віктор Миколайович проходив військову службу у Збройних силах України. Під час проходження військової служби перебував на різних посадах. Володіє спеціальними військовими знаннями. Приймав військову присягу на вірність народу України.

Від 20 серпня 2008 року Указом Президента України йому присвоєно звання генерал-майор. Призначено на посаду першого заступника начальника генерального штабу Збройних Сил України.

Від 21 травня 2014 року Назарова з 21 травня 2014 року відряджено у Ізюм. З метою реагування обстановки у зоні АТО. Назаров, як військовий начальник, наділений повноваженнями та має право приймати рішення. Зобов’язаний планувати роботу та здійснювати заходи по контролю та захисту безпеки особового складу.


Як начальник штабу АТО, здійснює керівництво, та має право надавати накази. Назаров, як начальник штабу АТО, зобов’язаний здійснювати керівництво та організовувати виконання підготовки військових частин підрозділів ЗС України в ході проведення АТО.

Генерал Назаров, перебуваючи на посаді керівника штабу, мав координувати роботу штабу АТО, готувати висновки з оцінки обстановки, та прогнозувати дії незаконних угрупувань.

Генерал Назаров будучи військовослужбовою особою 14 червня 2014 недбало поставився до військової служби. [...]

Назаров достовірно знав, що аеродром Луганська перебуває під обстрілами і озброєнням, здатними ліквідувати літаки.

14 червня 2014 року Назаров, будучи військовослужбовцем, недбало ставившись до Закону України, не прийняв управлінських рішень. Не спланував управління військовими частинами. 14 червня 2014 року до штабу АТО надійшла інформація щодо планів та намірів сепаратистів, що 2 групи бойовиків вирушили до Луганського аеропорту, та мають наміри збивати літаки.

Зазначені довідки надані Назарову для реагування. Дві групи бойовиків озброєні та загрожували терористичним актом життю особового складу. Незважаючи на це, Назаров у бойовій обстановці продовжив недбало ставитися до ситуації.

Жодного реагування на підготовку до терористичного акту не вжив. Не спланував наказів. Назаров, маючи спеціальні військові знання, був зобов’язаний виконати службові обов’язки. Він не забезпечив безпеки військового складу у зоні АТО. 14 червня 2014 року 0:22 літака ІЛ-76 з екіпажем та майном вилетіли з аеродрому Дніпра у Луганськ. На борту літака ІЛ-76 було 40 військовослужбовців, 9 членів екіпажу.

[...]

Віктор Назаров допустив злочинну необережність. У судовому засіданні він не визнав свою провину. За частиною 3 статті 367 Кримінального кодексу (Службова недбалість), що спричинило тяжкі наслідки. Назаров пояснив, що йому ніхто не повідомив про стан у зоні АТО.
Провина Назарова підтверджується доказами, які надані до справи.

Назаров заперечував, що за посадою та званням він був здатний надавати накази офіцерам, але Назаров мав право віддавати накази. Свідок Соболєв підтвердив, що генерал-майор Назаров очолював штаб АТО та надавав накази. Начальник має право одноособово приймати рішення та віддавати накази.

Назаров був військовослужбовою особою.

Генеральним штабом від Назарова було отримано повідомлення про формування 25 бригади. Назаров з 11 по 14 червня не прийняв управлінських рішень.

13 червня 2014 співробітниками штабу АТЦ отримано інформацію, що бойовики мають намір збивати літаки у Луганському аеропорту. Інформацію отримали співробітники СБУ, її включено до довідок про стан проведення АТО.

Назарову було повідомлено про наявність осіб поблизу Луганська з трубою ПЗРК.

Інформацію про 2-ві групи бойовиків було передано генерал-майору Назарову особисто.

Літак був обстріляний ІЛ-76 він загорівся та впав на землю. Доля 40 військовослужбовців та 9 членів екіпажу була невідома, оскільки територія, де впав літак належала терористам.

В районі Луганського аеропорту була небезпека для військовослужбовців. Доказів про вину пілотів літаку не надійшло до суду.

Літак ІЛ-76 заходив на посадку, згідно курсу від тих, хто керує польотами. Політ виконувався в режимі авіамовчання, а авіаційні вогні мали бути вимкнені.

На той час будівля аеропорту була оточена бойовиками. Один літак вдало здійснив посадку, а інший було збито терористами.

Тактична група «Славутич» не мала змоги забезпечити безпечну посадку літака. Це доводить неналежну організацію безпеки. Не було здійснено оцінки ситуації.

Екіпажем Іл-76 не було допущено помилок, які могли б привезти до аварії.

Жодних дій спрямованих на захист літаків від ураження поблизу аеродрому у Луганську Віктор Назаров не організував.

Скоєний тяжкий злочин з непрямим умислом.

Внаслідок недбалого ставлення до військової служби генерал-майора Назарова загинуло 40 військовослужбовців та 9 членів екіпажу частина 3 стаття 425 (Недбале ставлення до військової служби) позбавлення волі в межах санкції статті.

Суд вважає за потрібне не позбавляти Віктора Назарова військового звання.

На Міністерство оборони має бути покладений обов’язок відшкодування моральної шкоди родичам загиблих. Усі загиблі були молодими та здоровими людьми, їхні родичі мають право вимагати сплати моральної шкоди.

7 років позбавлення волі.Комментарии (13)

Бородач

17:16, 27 марта 2017

А все из-за того что фамилия почти как у великого коверкателя украинского языка) Был бы Упорошенко оправдали бы.

brEXIT

17:22, 27 марта 2017

"Тактична група «Славутич» не мала змоги забезпечити безпечну посадку літака. Це доводить неналежну організацію безпеки. Не було здійснено оцінки ситуації. " Какая безопасная посадка и оценка ситуации в то время, в том Бардаке?! Кароч, пошёл генерал краями ....

ivan68

17:40, 27 марта 2017

Может быть следующий паркетный генерал будет думать. Или хотя бы честно признается, что не тянет на зам. нач. штаба, а только на командира взвода, чем и сохранит жизни личного состава ВСУ.

СЕДОЙ 01:

18:10, 27 марта 2017

Неправильный срок !!! По 7 за каждого погибшего !!!

НиккиН

12:00, 28 марта 2017

СЕДОЙ 01:, и даже этого мало

Валентина

22:09, 30 марта 2017

хотя бы по году и то 49 лет

shurff

18:27, 27 марта 2017

Каждый день в АТО гибнут люди.... В прошлом году в котлах погибли тысячи украинских парней... Отправившие их погибать Турчинов, Яценюк, продолжающий туда отправлять пацанов Порошенко видимо ни в чем не виноваты?

LVC

18:38, 27 марта 2017

Валера Гелетей "Иловайский" просто ухахатывается с этого приговора. Кому-то виллы, а кому-то 7 лет тюрьмы. Справедливость в духе современной Украины.

Бородач

10:38, 28 марта 2017

"Закон один для всех"

yura36,6

20:03, 27 марта 2017

Лёд тронулся . Будем надеяться что потихоньку всех достанут за безграмотные действия или бездействия повлекшие за собой гибель людей , вплоть до пастыря.

НЕКРИВОРОЖАНИН

07:05, 28 марта 2017

уurа36,6, Не так уж и тронулся, козлов отпущения много не нужно.

НЕКРИВОРОЖАНИН

07:07, 28 марта 2017

Статья написана, как перевод Промтом с китайского. Даже если склеена из кусков, то редактирование всё равно никто не отменял.

НиккиН

12:12, 28 марта 2017

К примеру: два друга сначала вместе пьют, потом конфликтуют и один другого ножом поронет насмерть, то за это получит 10 лет минимум. А тут 49 человек убил и всего 7 дали. А там еще либо по амнистии либо по долбаному закону савченко выйдет. Вот и вся справедливость, точнее полное её отсутствие.

Ссылка скопирована в буфер обмена