Школа 2020: як почався навчальний рік для першокласників Кривого Рогу

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
Навчальний рік для криворізьких школярів та педагогів розпочався в умовах всеукраїнського карантину через пандемію коронавірусу. Значних змін та нововведень через це зазнала програма Нової української школи (далі - НУШ, - авт.), за якою вчаться учні початкових класів.

Редакція сайту 1kr.ua разом із педагогами Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 122 розкаже про карантинні умови під час яких розпочався новий навчальний рік 2020-2021 для першокласників та які нововведення чекають учнів.

Всього у Кривому Розі у 2020 році 7085 першачків.

«Дуже складні випробування випали на нашу долю в кінці того навчального року і на початку цього. Але знаємо, що 1 вересня - свято, важливий день для батьків та учнів. Тому ми вирішили не позбавляти їх цього, і влаштувати казкове свято для першокласників та одинадцятикласників», - говорить Людмила Безрукава, заступниця директора з виховної роботи.Учні з 2 по 10 класи до початку святкового заходу зайшли до закладу освіти через два входи, на кожному з них чергові вчителі контролювали наявність у дітей масок.

Учням 1-4 класів можна буде перебувати в школах без масок і респіраторів.

Нагадаємо, що коронавірус передається краплинним та контактним шляхами.

Перед центральним входом до школи намалювали напрямки руху учнів


«У нас розписано графік входу кожного класу. Ґанок школи ми прикрасили, лунала музика, щоб створити святкову атмосферу. О 08:30, перед початком святкової лінійки, учні з 2 по 10 класи пішли на перші уроки, де вчителі з ними поговорили про безпеку життєдіяльності та індивідуальний захист від коронавірусу», - говорить Людмила Безрукава.
Для першокласників на одинадцятикласників відбулася святкова міні-лінійка, яка розпочалася у 08:45.

«Святкова лінійка буда у короткому форматі. Діти стояли з дотримання соціальної дистанції. Для першокласників ми попередньо намалювали крейдою позначки, на яких вони стояли», - зазначила Людмила Безрукава.


Також через карантин у цьому році батькам учнів заборонено заходити до школи разом з дітьми. Тому для родичів першачків та майбутніх випускників перед ґанком школи було виділено місце.

«Ми батьків попередили, що вони можуть стояти на віддаленій території. Вони фотографували, але в школу не заходили», - говорить Людмила Безрукава.

Вхід до школи заборонений не лише для батьків, а і для третіх осіб, зокрема, журналістів. Зйомки відео до цього матеріалу у приміщенні школи проводилися до початку навчального процесу.Начальниця Департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради Тетяна Кріпак говорить, що перед початком навчального року чиновники підготували для керівників закладів освіти пам’ятку. Там прописані рекомендації: підготувати режим, алгоритм дій всіх працівників, провести роз’яснювальну роботу з батьками.

«Вже третій рік ми будемо працювати за програмою Нової української школи. Там є велика кількість руханок, навіть починаючи із ранкової зустрічі дітей. Сьогодні ми від цього відходимо, зменшуємо використання дидактичних ігор. У нас є одна перевага – діти за одномісними партами. Якщо площа класу не дозволяє розсадити дітей на дистанції, то розглядається питання щодо проведення уроків на вулиці. Це рекомендація МОН», - говорить Тетяна Кріпак.

Олена Непомняща, вчителька початкових класів школи №122, розповіла журналістам нашого сайту, що у їх навчальному закладі площі кабінетів для перших класів дозволяють розставити одномісні парти у шаховому порядку.

«У моєму класі навчаються 23 учні.

Що стосується боксів, які прописані у програмі НУШ, то ми відмовилися від їхнього використання. Тому тепер у кожного учня дидактичні матеріали, зошити, підручники будуть зберігатися на поличці під партою», - говорить Олена Непомняща.

Зазначимо, що відповідно до вимог НУШ у першокласників повинні бути бокси для речей, але через карантин від їх використання відмовилися у 1-А класі школи №122.У шкільних їдальнях будуть розсаджувати дітей, враховуючи їх кількість за столами (за одним столом має сидіти не більше 4 учнів).
Кожен вчитель у школі №122 отримав чек-листи, в які педагоги будуть записувати час провітрювання класних кімнат.

«Після кожного уроку діти виходитимуть із кабінету, і буде проводитися провітрювання - мінімум 10 хвилин», - говорить Вікторія Руденко, вчителька 1-Б класу.

Класні керівниці мають нагадувати про небезпеку COVID-19 та інших вірсних хвороб.

Також у школі підготували ізолятор, для дітей яким стало погано під час навчання.«У класі є куточок гігієни, де інформація зображена у доступній для першокласників формі - графічно.

Також через карантин у нас з дітьми та між ними привітання будуть без доторків. Пострибати, помахати рукою, підморгнути та показати кулачок», - говорить Олена Непомняща, вчителька 1-А класу.


Олена Непомняща вже запланувала проведення деяких уроків на вулиці. Адміністрація школи вже надала кожному вчителю проєкти організації зон навчання на подвір’ї школи.

У відео нижче детальніше про вимірювання температури, алгоритм дій працівників школи на випадок погіршення самопочуття учнів чи педагогів, закупівлю деззасобів та масок для закладів освіти.


Повідомити журналістам про проблему або подію ви безкоштовно можете тут

Підписуйтесь на нашу сторінку у Fаcebook


Матеріал опубліковано в рамках програми Media Emergency Fund, яку реалізує Львівський медіафорум, за фінансової підтримки National Endowment for Democracy (NED). Погляди авторів цього матеріалу не обов'язково збігаються з офіційною позицією NED.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Защитник Горика
 • 7
 • 2
 • Ответить

такие смешнюки кричат про дистанцию - ой не могу

Тaмeрлан
 • 8
 • 4
 • Ответить

Блін, як ми сто років після останньої пандемії - іспанки, жили то??? А тут маразм з історії підняли... залишилося ще Леніна з мавзолею...

Белладонна
 • 5
 • 5
 • Ответить

Подняли, потому что боятся, никто не хочет брать ответственность, если вдруг что

Белладонна
 • 13
 • 4
 • Ответить

Наблюдала картину, первоклашки меньше ростиком чем их рюкзачки, им бы всем в куколки играть, в машинки.бедные кнопочки

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях
Мы в Facebook

Город