Провальна чи просто авральна: якою була вступна кампанія 2020 у криворізькі ВНЗ

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Криворізькі провідні виші під час карантину знайшли форми спілкування із абітурієнтами, які забезпечили максимальне інформування про можливості вступу у навчальні заклади та водночас максимально мінімізували ризики поширення коронавірусу.

1 серпня в Україні розпочалась вступна кампанія до вишів на бакалаврат. Але для Криворізького державного педагогічного університету та Криворізького національного університету спілкування з майбутніми студентами традиційно розпочинається ще до початку вступної кампанії, під час Днів відкритих дверей.

У 2020 році свої корективи вніс карантин через пандемію коронавірусу. Редакція сайту «Перший Криворізький» разом з відповідальними секретарями приймальної комісії КДПУ та КНУ Ганною Віняр та Тетяною Сулимою, ректором КНУ Миколою Ступніком розповість у матеріалі нижче про те, як в умовах карантину розпочалася вступна кампанія та як керівництво навчальних закладів Кривого Рогу розповідало вступникам про спеціальності та особливості вишів.

«Традиційно навесні педагогічний університет проводив День майбутнього студента. Ми завчасно почали підготовку, щоб провести його напередодні травня, але оголосили карантин. Стало зрозуміло, що ми не зможемо запросити майбутніх абітурієнтів до університету. Тоді ректор КДПУ Ярослав Шрамко запропонував провести онлайн-марафон. У читальному залі університету було організовано знімальну студію. Кожен із восьми факультетів мав по 25 хвилин на представлення. Паралельно з марафоном в чаті ми відповідали на питання глядачів»,- говорить Ганна Віняр, відповідальна секретарка приймальної комісії КДПУ.

Декани розповідали офіційні деталі про вступ на факультет та спеціальності, які можуть отримати криворіжці, а студенти старших курсів показували щось цікаве - це було і концертні виступи від вокалітів, і експерименти від хіміків, реконструкції історичних боїв тощо.

Читайте також: Про підготовку до ЗНО та проведення першого тестування в умовах карантину у Кривому Розі розповіли випускники та педагоги


Онлайн-марафон
Криворізького державного педагогічного університету тривав чотири години. Ганна Віняр зазначає, що все було розписано, враховуючи карантин: ніхто з учасників марафону не перетинався у просторі і часі.

«Для нас це був такий певний деколаж, зсув у спілкуванні з майбутніми абітурієнтами. Але як і всі інші ВНЗ, ми з максимальним залученням соціальних мереж, сайту університету та певних відео у youtube розповідали майбутнім студентам про спеціальності нашого університету», - говорить Микола Ступнік, ректор Криворізького національного університету.
Абітурієнтка Анастасія Токарєва, яка подала заяву на вступ до Криворізького національного університету, розповіла журналістам нашого сайту, що про цей навчальний заклад та відповідну спеціальність дізналася саме з відео на сайті університету.

Зазначимо, що перенесення вступної кампанії у 2020 році відбулося на місяць: все що мало бути в липні тепер в серпні, а все що мало бути в серпні, тепер у вересні.«Через перенесення вступної кампанії перший та п’ятий курс у 2020 році почне своє навчання з 15 вересня. У зв’язку із карантином Міністерство освіти і науки України передбачило 5 додаткових днів, яких раніше не було. Перед тим як ми створимо наказ, щоб була можливість тим, хто рекомендований на бюджет привести свої оригінали документів, і навіть надіслати поштою з кур’єрською доставкою з описом вкладень», - розповіла Ганна Віняр.


Відповідальна секретарка приймальної комісії КНУ Тетяна Сулима розповіла, що через карантин за рішенням приймальної комісії і вченої ради КНУ у навчальному закладі відмінили співбесіду, як додаткове вступне випробування. Співбесіди лишили тільки для абітурієнтів з особливими умовами вступу (для людей з інвалідністю).

«МОН обіцяє, що після опівночі будуть уже доступні результати широкого конкурсу в електронних кабінетах вступників», - говорить Тетяна Сулима.
У криворізьких університетах під час вступної кампанії працювали так звані консультаційні пункти, де допомагали вступникам створювати електронні кабінети, подавати заяви та рахувати бали. Пункти були забезпечені дезінфікуючими засобами та масками, які видавали абітурієнтам, у яких їх не було.
«У вересні чекаємо на прихід студентів у навчальні корпуси та гуртожитки. Тут нам треба ще довести умови, які мінімізували б можливість інфікування студентів не лише коронавірусом, але і іншими хворобами», - говорить Микола Ступнік.Матеріал опубліковано в рамках програми Media Emergency Fund, яку реалізує Львівський медіафорум, за фінансової підтримки National Endowment for Democracy (NED). Погляди авторів цього матеріалу не обов'язково збігаються з офіційною позицією NED.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Город