Щедрий вечір: коли відзначають, історія і традиції свята в Україні

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Щедрий вечір відзначають 13 січня напередодні Старого Нового року.

Щедрий вечір - народне свято східних слов'ян. У наш час це свято практично не відзначають, однак багато його традиції перейшли в святкування Нового Року.

Нагадаємо, що раніше редакція 1kr.ua розповідала про історію та традиції свята Старий Новий рік.

Коли святкують Щедрий вечір
Щедрий вечір відзначають 13 січня (31 грудня) для напередодні Старого Нового року. Це свято є свого роду прабатьком Нового року, і багато його традиції сьогодні ми вважаємо новорічними.
Щедрий вечір: історія свята

Після того, як влада язичницького бога Корочуна слабшала, слов'яни почали відзначати Великі зимові святки, які тривали дванадцять днів - з 26 грудня по 6 січня за старим стилем. Святки ділилися на дві шестиденні частини - світлу і темну. Першу частину Святок завершував Щедрий вечір, доводився на 31 грудня за старим стилем, за новим - це 13 січня.

Традиції свята

Виходячи з назви свята, в Щедрий вечір прийнято накривати щедрий, багатий стіл. Вважалося, що такий стіл забезпечить багатство господаря на наступний рік. Раніше перед бенкетом, як заведено, потрібно було повеселити народ щедрівками. Колядники підходять до будинку або до присутніх на вулиці людям і співають: «Щедрий вечір! Добрий вечір!».


Також прийнято в цей день залишати частування духам предків і домовим.

Серед молодих дівчат в цей день було прийнято ворожити на майбутнього нареченого. За християнським календарем в цей день вшановують преподобну Маланки Римлянки, в честь якої в Україні цей день також називають «Маланки».


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Тaмeрлан
  • 2
  • 6
  • Ответить

А після Хрещення, напевне розпочиналась пора самогубств...наливка на опохсім закінчилась, свята пройшли, до польових робіт ще далеко, робити немає - ні інтернетиків, ні та і тому подібного..одна хандра

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Общество