Самовисуванців більше не буде - Верховна Рада ухвалила новий Виборчий кодекс

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
19 грудня Верховна Рада підтримала в цілому новий Виборчий кодекс з урахуванням пропозицій Президента України.

За пропозиції Президента до Виборчого кодексу України №0978 проголосували 330 народних депутатів. Майже всі народні обранці з Кривого Рогу також підтримали цей Кодекс.

Нагадаємо, що у 2017 році Верховна Рада VIII скликання ухвалила Виборчий кодекс у першому читанні, у 2019 року новообраний парламент підтримав цей Кодекс у цілому.

Пізніше Володимир Зеленський ветував вищезазначений проєкт закону і повернув його парламенту на розгляд зі своїми пропозиціями. Загалом Президент України висловив 17 зауважень до Виборчого кодексу.

На офіційному сайті ВРУ пишуть, що у прийнятому Виборчому кодексі враховано всі пропозиції Президента України, які стосуються практично всіх аспектів сфери регулювання Виборчого кодексу, усіх його змістовних положень та структурних одиниць. При цьому, більшість із пропозицій узагальнено. Вони охоплюють групи статей та окремі тематичні напрями, які відображені у різних частинах документа і стосуються чинного виборчого законодавства.


Основні зміни:

Кандидати в нардепи тепер висуватимуться тільки від політичних партій - самовисуванців більше не буде.

Прохідний бар'єр для партій тепер становить 5%.

Усі партії, які оподолають прохідний бар'єр, гарантовано отримуватимуть 9 мандатів у Верховній Раді.

Українці відтепер мають обов’язково голосувати за партію - інакше бюлетень вважатиметься недійсним.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
2 час 18 мин

Все хорошо

45 : 53

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Украина

Booking.com