Нафтогаз запропонував гарантовану ціну на газ з січня 2020 року

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
НАК «Нафтогаз України» сформувала кілька ринкових цінових пропозицій для споживачів, які мають право на придбання газу на пільгових умовах (ПСО). Крім звичайної щомісячної ціни, яка змінюється з урахуванням поточної ринкової ситуації, Нафтогаз пропонує також гарантовану квартальну ціну, яка буде діяти з 1 січня 2020 року до кінця опалювального сезону.

Про це повідомили на офіційному сайті НАК «Нафтогаз України».

Нагадаємо, що раніше у Кабміні повідомляли, що гарантована ціна на газ буде 6 гривень 96 копійок за кубометр з ПДВ (без тарифів на транспортування до домогосподарства).

Яку гарантовану ціну на газ встановив Нафтогаз з 1 січня 2020 року?

Гарантована оптова ціна Нафтогазу зафіксована на рівні 5 500 гривень за тис. куб. м (без урахування ПДВ, транспортних витрат і націнки газзбутів).

«Ця пропозиція дозволить захистити побутових споживачів від різкого подорожчання газу, яке може відбутися в 1 кварталі 2020 року», - ствержують у НАК «Нафтогаз України».

Зазначимо, що запропонована гарантована ціна на 12% нижче, ніж регульована ціна, по якій Нафтогаз продавав газ захищеним споживачам в січні-квітні 2019 року. Тоді оптова ціна для споживачів в рамках ПСО становила 6 236 гривень за тис. куб. м.

Кінцева роздрібна ціна для побутових споживачів в кожному регіоні залежить від витрат на транспортування газу магістральними і регіональними газопроводами, а також від націнки газзбутів. З урахуванням поточних транспортних тарифів кінцева роздрібна ціна з ПДВ складе від 7 гривень 20 копійок до 7 гривень 80 копійок за куб. м газу (проти 8 гривень 50 копійок за куб. м в 1 кварталі 2019 року).

«Відповідно до зобов'язань України перед МВФ, з 1 січня ціна газу для населення визначається ринковими механізмами і саме цього принципу ми дотримуємося. Завдяки професійній роботі наших трейдерів, ми затверджували ціну першого кварталу 2020 року на рівні істотно нижчому за попередній. Це було непростим завданням, якщо врахувати те, що європейський ринок очікує чергової кризи через політичну відмову Росії транспортувати газ до Євросоюзу українською ГТС», - зазначив Керівник дивізіону «Інтегрований газ» Андрій Фаворов.

Кому буде доступна гарантована ціна?

Гарантована ціна на газ буде діяти як для постачання газу побутовим споживачам, так і для виробників теплової енергії, що дозволить уникнути різкого збільшення вартості послуг з надання тепла і гарячої води.

З 1 січня 2020 року і до кінця опалювального сезону всі домогосподарства і виробники тепла автоматично будуть отримувати газ за гарантованою ціною. Для цього споживачам не потрібно робити жодних дій, підписувати додаткові угоди або здійснювати передоплату.

Зазначимо, що будь-який споживач може відмовитися від запропонованої гарантованої квартальної ціни і обрати щомісячну ринкову ціну. У цьому випадку з 10 по 24 грудня таким споживачам необхідно звернутися до своїх регіональних збутових компаній, які запропонують найбільш зручний для клієнта алгоритм відмови від гарантованої ціни.

Після 24 грудня споживачі, які оберуть щомісячну ціну, не зможуть скористатися гарантованої ціною. Нафтогаз традиційно публікує свої цінові пропозиції на наступний місяць в двадцятих числах поточного місяця.

Якою буде ціна на газ в грудні 2019 року?

У грудні 2019 року ціна на природний газ для споживачів, які купують газ на умовах ПСО (покладання спеціальних обов'язків), складе 4 277 гривень за тис. куб. м (без урахування ПДВ, націнки газзбутів і транспортних витрат). Це на 13% нижче рівня регульованої ціни газу, яка діяла в листопаді 2019 року.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Владимир
 • 3
 • 2
 • Ответить

Не так давно была новость, что в газохранилище закачали газа на всю зиму с избытком и импорт газа остановлен. Получается, что уже купили газ по определённой цене и продают его. Но этот товар у соседей может подорожать поэтому нафтогаз тоже поднимет цену на газ, чтобы увеличить свою прибыль. Всё для народа...

Ирбис
 • 12
 • 27
 • Ответить

Нафтогаз людей не обманет, это же не Газпром.

Тaмeрлан
 • 12
 • 3
 • Ответить

Газмяс або навіть Газмясочка...

Final Cut 4
 • 18
 • 8
 • Ответить

Яка гарна ціна, на руський газ з Європи))

Восточный-1
 • 14
 • 7
 • Ответить

Тогда поднимите цену на газ до 12 грн, как в Польше и грейтесь чисто европейским газом:)

Загрузка...

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях
Мы в Facebook

Экономика