Доступ до школи: що треба знати, аби отримати інформацію про освіту

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Експерти проєкту dostup.pravda.com.ua підготували інформацію про те, як слід діяти, аби отримати публічну інформацію щодо бюджетів навчальних закладів.

На основі цього матеріалу та порад адвокатеси, медіа-юристки громадської організації «Платформа прав людини» Людмили Опришко, журналісти сайту «Перший Криворізький» підготували для читачів інтерактив.

Раніше ми публікували як діяти дітям, батькам та викладачам у випадку, якщо у навчальному закладі відбувається булінг. Деталі читайте у матеріалі за посиланням.

У цій статті ви дізнаєтеся, де можна знайти публічну інформацію про школу, чим запит відрізняється від звернення та хто може бути розпорядником публічної інформації, яка стосується освіти.

Закон «Про доступ до публічної інформації був ухвалений Верховною Радою України у 2011 році. Батьки також можуть скористатися цим правовим інструментом, аби отримати необхідну інформацію та захистити права дітей.


Що таке публічна інформація?

Публічна інформація – відображена та задокументована інформація, яка отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень обов’язків або яка знаходиться у їх володінні.

Які є види публічної інформації?

Уся інформація, що перебуває у володінні суб’єктів владних повноважень, тобто органів державної влади та інших державних органів, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства, та рішення яких є обов’язковими до виконання ( пункт 1 частини першої статті 13 Закону «Про доступ до публічної інформації» ).

Інформація щодо використання бюджетних коштів юридичними особами, що фінансуються з державного, місцевого бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим ( пункт 2 частини першої статті 13 Закону «Про доступ до публічної інформації» ).

Інформація, пов’язана з виконанням особами делегованих повноважень суб’єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг ( пункт 3 частини першої 13 Закону «Про доступ до публічної інформації»).

Інформація, стосовно постачання товарів, послуг, цін на них, якщо йдеться про суб’єктів господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями ( пункт 4 частини 1 13 Закону «Про доступ до публічної інформації» ).

Інформація про стан довкілля, якість харчових продуктів і предметів побуту, аварії, катастрофи, небезпечні природні явища та інші надзвичайні події, що сталися або можуть статися і загрожують здоров’ю та безпеці громадян ( частина 2 13 Закону «Про доступ до публічної інформації»).

Інформація, що становить суспільний інтерес ( суспільно необхідна інформація) (частина друга 13 Закону «Про доступ до публічної інформації»).


Хто може бути розпорядником публічної інформації, яка стосується освіти?

Суб’єкти владних повноважень:

органи державної влади, інші державні органи ( МОН, департаменти освіти і науки державних адміністрацій тощо );

органи місцевого самоврядування (місцеві ради);

органи влади Автономної Республіки Крим;

інші суб’єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов’язковими для виконання.

Юридичні особи, що фінансуються:

із державного бюджету, місцевих бюджетів, бюджету АРК (навальні заклади, що фінансуються із бюджету, в т.ч. загальноосвітні школи тощо);

в частині інформації щодо використання бюджетних коштів.

Особи, які виконують делеговані повноваження суб’єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг в частині інформації, пов’язаної з виконанням їхніх обов’язків.

Особи, що прирівняні до розпорядників, а саме - суб’єкти господарювання, які володіють:

інформацією про стан довкілля;
інформацією про якість харчових продуктів і предметів побуту;
інформацією про аварії, катастрофи, небезпечні природні явища та інші надзвичайні події, що сталися або можуть статися і загрожують здоров’ю та безпеці громадян;
іншою інформацією, що становить суспільний інтерес (суспільно необхідною інформацією) .Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
43 мин

Все хорошо

05 : 21

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com