Інтернет-провокатора, який за завданнями спецслужб РФ закликав до терактів у День Гідності та Свободи, затримали у Дніпропетровській області

Главное фото новости
Фото: ssu.gov.ua
1kr.ua
Служба безпеки України на території Дніпропетровської області затримала провокатора, який за завданнями спецслужб Російської Федерації, закликав до терактів у День Гідності та Свободи 21 листопада.

Про це повідомляє пресова служба СБУ.

Мешканець Кам’янського підозрюється у розповсюдженні закликів до вчинення терористичних актів у день Гідності та Свободи.
Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що чоловік був співробітником та представником інформаційної групи «Сапфір», створеної ГУ Генштабу ЗС РФ. На співпрацю він погодився із ідеологічних міркувань.

Читайте також: СБУ нагадала про кримінальну відповідальність за публічне використання символіки комуністичного, нацистського і тоталітарного режимів

За завданням кураторів провокатор від імені проукраїнського активіста зареєструвався у соцмережах. Напередодні Дня Гідності та Свободи він розміщав заклики до скоєння терористичних актів у найбільших містах України, зокрема Києві, Дніпрі, Харкові та Одесі.

За задумом спецслужб РФ, провокатор мав сприяти дестабілізації суспільно-політичної ситуації в країні. У разі здійснення будь-яких реальних провокацій або заворушень російські ЗМІ були готові поширити інформацію про їх організацію саме учасниками патріотичних рухів. Це мало негативно вплинути на міжнародний імідж України у світі.

Фахівці СБ України у сфері інформаційної безпеки викрили задум співробітників спецслужб РФ та заблокували діяльність їх агента-провокатора. Слідчі української спецслужби провели обшук у помешканні порушника. У його домі вилучено комп’ютерну техніку, на якій зберігаються докази, необхідні для досудового розслідування.
За скоєння злочину, передбаченого статтею 258-2 (публічні заклики до вчинення терористичного акту) Кримінального кодексу України, мешканцю Дніпропетровщини загрожує позбавлення волі на строк до 5 років.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Происшествия