Мінрегіон: за яких умов можливе відключення від централізованої системи опалення

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Сьогодні, 23 вересня, набув чинності наказ Мінрегіону №169 від 26.07.2019, яким затверджено новий Порядок відключення споживачів від систем централізованого опалення (ЦО) та постачання гарячої води (ПГВ).

Про це повідомляє пресцентр Міністерства розвитку громад та територій України.

Нагадаємо, що ДТЄК відімкнув від електропостачання одне із найбільших акціонерних товариств «Криворізька теплоцентраль».

Новий Порядок відключення споживачів від систем централізованого опалення (ЦО) та постачання гарячої води (ПГВ) передбачає:

  • відключення від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води не лише власників будинків, а й власників окремих квартир і нежитлових приміщень у випадках, передбачених Законом України «Про житлово-комунальні послуги».
  • власники квартир та нежитлових приміщень багатоповерхівки мають право відключити свою квартиру чи нежитлове приміщення від ЦО та ПГВ та встановити систему індивідуального теплопостачання, якщо не менше 50% квартир та нежитлових приміщень цього будинку відключені від цих систем.
  • рішення щодо відключення приймається органом місцевого самоврядування за письмовою заявою власника (співвласника), а не постійно діючою комісією, яка віднині є лише консультативно-дорадчим органом. У Порядку визначено терміни засідання та оприлюднення результатів роботи цієї комісії.
  • також на офіційних веб-сайтах органів місцевого самоврядування та виконавців відповідних компослуг має бути розміщена інформація про перелік багатоквартирних будинків, у яких не менше ніж половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена від ЦО та ПГВ.
Зазначимо, що новим Порядком передбачається відключення лише у міжопалювальний період і не пізніше 1 жовтня.

Також на офіційному сайті Міністерства нагадують, що наказ Мінрегіону №4 від 22.11.2005 «Про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання» втратив чинність.

Читайте також: Через три тижні стане відомо, яким буде опалювальний сезон для мешканців Кривого Рогу

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Без тревоги – 6 час 21 мин

Есть угроза

15 : 35

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com