МОЗ закликає батьків зробити щеплення дитині до початку навчального року

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
З початком навчального року вірогідність захворювання на кір знову зростає, особливо серед дітей, тому важливо зробити щеплення дитині до початку навчання, щоб вберегти її від хвороби. Про це нагадало Міністерство охорони здоров’я України.

Нагадаємо, що наявність щеплень за Календарем — обов’язкова вимога для відвідування дошкільних навчальних закладів і шкіл. Законність цієї вимоги підтвердив Верховний Суд України у Постанові. Раніше редакція сайту «Перший Криворізький» писала про це тут.

Читайте також:
Криворіжці будь-якого віку тепер також можуть безоплатно вакцинуватися від кору

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

З початку року на кір захворіли 57 107 людей — 26 910 дорослих і 30 197 дітей, від ускладнень після перенесеного кору померли 18 людей.

Тому фахівці МОЗ зазначають, що для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору.

Також співробітници Міністерства охорони здоров’я стверджують, що усі регіони забезпечено вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США.

Читайте також: За півроку у Кривому Розі вакцинувалися більше 2 тисяч містян


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
40 мин

Все хорошо

19 : 36

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com